İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti’ kapsamında yönetmen Hüseyin Karabey ve yapımcı Sevil Demirci’nin uluslararası platformda başarılar kazanmış altı yönetmenle İstanbul’un hikayelerini sinema filmine aktardıkları “Unutma Beni İstanbul” projesinin çekimleri devam ediyor..

Altı yabancı yönetmenin İstanbul hakkında yazdığı senaryoların 15’er dakikalık kısa filmlere dönüşeceği projenin beşinci filmini Ermeni asıllı Amerikalı yönetmen Eric Nazarian çekiyor. Nazarian’ın filminin başrollerinde Avrupa sinemasında Claude Miller, Claude Chabrol, Luc Besson ve Bertrand Tavernier gibi efsane yönetmenlerle çalışmış Ermeni asıllı Fransız oyuncu Jacky Nercessian yer alırken, Türkiye’den Ferzan Özpetek’in vazgeçilmez oyuncusu Serra Yılmaz ve 'Uzak İhtimal'deki oyunculuğuyla dikkatleri üstüne çeken Görkem Yeltan eşlik ediyor. Konuk oyuncu olarak Baki Davrak, Volga Sorgu Tekinoğlu ve Esin Harvey yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Emre Erkmen’in yaptığı filmin Kadıköy ve Beyoğlu’nda yapılan çekimlerinin 28 Ekim Perşembe günü tamamlanması planlanıyor.

FİLMİN ÖYKÜSÜ

20. yy başında İstanbul’da ud dükkanı olan dedesinin memleketine uluslar arası bir ud festivali için gelen Ermeni asıllı Amerikalı Armenak, dedesinin ud dükkanının ve kayıp olan 150 yıllık aile yadigarı udun izini sürerken, kaybettiği eşinden kalan antika dükkanını kapatmak zorunda kalan Reyhan’la ve konsere gelip hikayesine ilgi duyan gazeteci Elif’le zaman geçirerek geçmişine ve İstanbul’a dair yeni şeyler keşfeder.