3 218 - Dev adama Hollywood'dan teklif var

Mardinli Sultan Kösen, film için İngilizce öğrenmeye çalışıyor.


Guinness Rekorlar Kitabı'na giren 2.45 cm uzunluğundaki Mardinli Sultan Kösen'e Hollywood'an film teklifi geldi. Önceki gün Mardin'e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen Sultan Kösen, filmde oynamak için Ankara Samanyolu Koleji'nde İngilizce eğitimi almaya başladı.

Sultan Kösen, Hollywood'da oynayacağı filmi ve yönetmeni sır gibi saklıyor. Bugüne kadar Türkiye'deki film şirketlerinden beklediği ilgiyi görmediğini belirten Sultan Kösen, yurt dışında bir çok ülkeden film teklifi aldığını, ancak en ciddi teklifin Amerika'dan geldiğini söyledi.

'TÜRKİYE'DEN BEKLEDİĞİM İLGİYİ GÖREMEDİM'

Hollywood'daki film şirketinin menajeriyle görüştüğünü ifade eden Kösen, "Oynamak için öncelikle İngilizce öğrenmek zorundayım. Bunun için de Ankara Samanyolu Koleji'nde bulunan öğretmenler bana gönüllü olarak İngilizce öğretiyorlar. Bu teklifi geri çevirmek istemiyorum. Birçok belgesel filmde oynadım. Hollywood'da da oynamak istiyorum" dedi.

Türkiye'den beklediği ilgiyi görmediğini vurgulayan Kösen, "Yurt dışında bir çok ülkede el üstünde tutuluyorum. Ülkemi ve bayrağımızı bütün dünyada tanıtıyorum. Ben de 12 dev adam gibi hakkımı istiyorum. Bana Türkiye'de sahip çıkılmasını bekliyorum" şeklinde konuştu.