5 188 - Bruce Springsteen Belgeseliyle Roma'da!

Geçen hafta İtalyan oyuncu, yönetmen ve senaristlerin hükümetin film endüstrisine yaptığı desteklerde kesintiye gitmesinin protestolarıyla tartışmalı başlayan Roma Film Festivali'nin kırmızı halısında ünlü müzisyen Bruce Sprinsteen de vardı. Dünya çapında 120 milyon albümü satılan folk müzik sanatçısı Springsteen, biyografik belgeseli 'The Promise'in Avrupa Google Page Rankingömiyeri için Roma'daydı.

Springsteen'in 'E Street Band' adlı grubuyla ün saldığı 1976–1978 yılları arasında geçen belgesel, 1978 tarihli albümü 'The Darkness on The Edge of Town'ın stüdyo çalışmalarından derlendi.

Film hakkında Euronews'e konuşan ünlü müzisyen, "Belgeselde tüm görüntüleri bir araya getirmek sanırım en büyük eğlenceydi. O kadar çok müzik bulduk ki, hatta albümde olan ve aslında birbiriyle hiç de örtüşmeyen öyle çok parça var ki. Ama yine de albüm kendi tarzıyla orada duruyor işte. Bu kılı kırk yararak uyarlanmış son 30 yılın aslında yapılması beklenen bir çalışması. Tüm o parçaları ve günleri bulup bir araya getirip tekrar harmanlamak, hayranlarla buluşturmak inanılmazdı." dedi.

Belgeselin yönetmen koltuğunda Springsteen'in 10 yıllık kadim dostu Thom Zimny var. Film, Roma Film Festivali'nde 'Extra' bölümünde yarışacak.