1 320 - İstanbul Longhi’yi ağırlıyor

'Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak' filmiyle sinemaseverlerin dikkatlerini üzerine çeken, İtalyan Sineması’nın genç yıldızı Lavinia Longhi, Altın Portakal Film Festivali ardından bu kez de 'Kültürlerarası Diyalogda Sinemanın Önemi' paneline katılmak için Türkiye’ye geldi.


AB-Türkiye Kültür KöGoogle Page Rankingüleri Programı kapsamında 11 Kasım 2010 tarihinde Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirilecek 'Kültürlerarası Diyalogda Sinemanın Rolü' temalı panele, Altın Portakal’dan iki ödülle dönen 'Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak' filminin genç oyuncusu Lavinia Longhi de konuşmacı olarak katılacak.

SİNEMAYA EMEĞİ GEÇENLER BİR ARAYA GELECEK

AB’ye katılım süreci devam eden Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki önyargıları azaltarak, karşılıklı anlayış köGoogle Page Rankingüleri kurmak ve kalıcı ortaklıklara imza atmak amacıyla düzenlenen Türkiye Kültür KöGoogle Page Rankingüleri Programı çerçevesinde 'Kültürlerarası Diyalogda Sinemanın Rolü' paneli sinemaya emeği geçenleri bir araya getirmeyi hedefliyor.

11 Kasım 2010’da Sabancı Müzesi'nde gerçekleşecek panelin moderatörlüğünü Serra Yılmaz üstleniyor. Panele konuşmacı olarak yönetmen Reha Erdem, ARTE France Cinema Genel Direktörü Michel Reilhac, İstanbul Film Festivali Direktörü Azize Tan ile Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak filmindeki başarısıyla sinema eleştirmenleri tarafından övgüyle karşılanan İtalyan oyuncu Lavinia Longhi katılacak.

Panelde, sinemanın kültürlerarası diyalogdaki rolü ve önemi, Türk Sineması’nın Avrupa'da edindiği/edinmesi istenilen yer, sinemanın önündeki engeller, transmedia, sinemanın ihtiyacı olan değişim, bağımsız sinemanın uluslararası sınırlarını ortadan kaldırarak kültürlerarası diyaloga katkısı, genç kuşak sinemacıların bu diyalogdaki rolü ve önemi gibi çok çeşitli konu başlıkları tartışılacak.