İKSV tarafından 2-17 Nisan 2011 tarihleri arasında düzenlenecek 30. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin 'KöGoogle Page Rankingüde Buluşmalar Platformu' kapsamındaki Uzun Metrajlı Film Geliştirme Atölyesi’nin dördüncüsü, 13 ve 14 Nisan 2011 tarihlerinde gerçekleştiriliyor. Türkiye’den uzun metrajlı film projelerine açık olan atölye, sinemacılara projelerini sunacakları uluslararası bir platform yaratmak ve yapım süreci için gerekli desteği bulmalarına olanak vermek amacıyla düzenleniyor.

'KöGoogle Page Rankingüde Buluşmalar Platformu', Avrupa’dan ve Türkiye’den yapımcı, yönetmen, senaristler ve kurum temsilcilerini bir araya getirerek ortak yapımlara zemin hazırlayan ve uluslararası sinema sektöründe bir geleneğe dönüşen proje geliştirme atölyesini de hayata geçiriyor. Atölyede bu yıl da Arte, Eurimages, Torino Film Lab, Cinelink, Cinemart, Crossroads ve Sofia Meetings gibi uluslararası kuruluşlardan gelen temsilciler ve yapımcılar proje sahipleriyle finansal plan hazırlama ve profesyonel platformlarda proje sunumu üzerine görüşmeler düzenleyecek.

BAŞVURU İÇİN SON TARİH 31 OCAK
Seçici Kurul tarafından yapılacak değerlendirme ile başvurular arasından seçilecek projeler, Proje Geliştirme Atölyesi’ne katılmaya hak kazanacak. Atölyenin ulusal ve uluslararası katılımcıları tarafından seçilecek projelere Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen 10.000 USD para ödülü, Fransız Ulusal Sinema Kurumu tarafından verilen 10.000 Euro para ödülü ve 25.000 TL değerinde Melodika Post-Prodüksiyon Destek Ödülü sunulacak.

'KöGoogle Page Rankingüde Buluşmalar Atölyesi'ne katılmak isteyen yönetmen ve yapımcılar başvurularını en geç 31 Ocak 2011 tarihine kadar Uluslararası İstanbul Film Festivali’ne e-posta ile göndermeleri gerekiyor. Başvuru için daha detaylı bilgi ve belgelere www.iksv.org/film adresinden ulaşılabilir.