Disney Animasyon'un ilk 'Winnie The Pooh' macerası, 35 yıl aradan sonra Disney Animasyon Stüdyoları'yla Yüz Dönüm Ormanı'na geri dönüyor. Orjinal halinin sevimliliğini, esprilerini ve muzipliğini taşıyan bu yepyeni filmde de yine 'Filozof' ama "çok küçük beyinli" ayı Winnie ve arkadaşları Tigger, Tavşan, Piglet, Kanga, Roo ve tabii ki kuyruğunu kaybeden sevimli arkadaşları Eeyore da var.

Disney klasiklerinden, A. A Milne’ın beş hikayesinden esinlenilerek, el çizimi tekniğiyle yapılmış Walt Disney Stüdyoları’nın filozof bal delisi ayısı Winnie ve arkadaşları Eeyore, Tigger, Tavşan, Piglet ve Baykuş, Chistopher Robin’i hayali bir suçtan kurtarmak için bir maceraya atılıyorlar.
Winnie, Eeyore'a, "Bir kuyruk ya yerindedir ya da değildir... Seninki de yerinde değil" der. Baykuş tüm ekibi, Christopher Robin'in hayali sorununu çözmek için bir maceraya gönderir. Tek derdi birazcık bal yiyebilmek olan bir ayı için bu, hayli hareketli bir gün olacaktır.
A. A. Milne'ın kitaplarındaki beş hikayeden esinlenilerek, Disney'in klasik elle çizim tekniğiyle yapılan 'Winnie The Pooh' , 15 Temmuz 2011'de sinemalarda.


Fragman için tıklayınız