'Narnia Günlükleri'nin hayranları için geri sayım başladı. 10 Aralık'ta vizyona girecek olan filmde Narnia Lord'larını kurtarmak için kıyasıya bir mücadele yaşanacak

Kış sezonuyla birlikte sinemalar hareketlendi. 'Harry Potter'ın Kasım ayı ortasında vizyona girmesinin ardından fantazi film sevenleri yeni bir sürpriz daha bekliyor. C.S. Lewis tarafından 1950 yılında kaleme alınan 'Narnia Günlükleri'nden esinlenilerek beyazperdeye uyarlanan serinin yeni filmi 'Narnia Günlükleri: Şafak Yıldızı'nın Yolculuğu' (The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader) izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Türkiye'de 10 Aralık'ta vizyona girecek olan filmin yönetmenliğini Michael Apted üstleniyor. Ünlü yazarın yedi kitaplık fantastik roman serisinin üçüncü sinema uyarlaması olan filmde yine II. Dünya Savaşı sırasındaki dünyadan hayali Narnia ülkesine teleport olan Pevensie kardeşlerin maceraları anlatılıyor.

NARNIA'NIN KRALİÇESİ
Yeni macerada çocuklar yedi kayıp Narnia Lordu'nu bulmak için yola çıkıyor. İyi ve kötünün savaşı bittiğinde 'Aslan'ın da desteğiyle Narnia ülkesinin kralı olacak olan Prens Kaspiyan, bu filmde gelecekteki kraliçesi Lilliandil ile tanışıp evleniyor. Hıristiyan öğelerinin çokça işlendiği 'Aslan'ın Tanrı'yı sembolize ettiği bilinen kitap serisi ve dolayısıyla film, klasik İngiliz ve İrlanda peri masallarından esintiler taşıyor.

EJDERHALARLA SAVAŞACAKLAR
Bu filmdeki baş kahramanlar Pevensie kardeşler, kuzenleri Eustace Scrubb (Will Poulter) ile büyük bir maceraya adım atıyor. Üçlü, ejderhalara karşı savaşıyor.