Mister Foe, Tutku Nehri gibi dramlardan tanıdığımız David Mackenzie’nin yönetmenliğini üstlendiği Çapkın, lüks yaşam standartlarını sürdürmek için kadın avcılığına soyunan Nikki’nin eğlence odaklı hayatını anlatıyor. Ashton Kutcher’ın canlandırdığı Nikki, bir yandan avukat Samantha (Anne Heche) ile ilişkisini yürütürken, diğer yandan da düzenlediği çılgın ev partileri ile Kazanovalığı bir gece olsun elden bırakmadan yaşıyor.

Fakat ne zaman ki güzel garson Heather (Margarita Levieva) ile tanışır, çapkın Nikki’nin hayatı ters yüz olur. Heather’ı kendi oyununa çekmeye çalışırken, Nikki de üstünlüğü kaptırmadan aşk ve cinsellik dolu bu serüveni sürdürmeye çalışır...

Seks, para ve Hollywood’un cazibesi ve bu hayat tarzını sürdürmeye çalışırken ödenen bedelleri gözler önüne seren Çapkın, bir cinsel istismarcı ve avlarının profillerini sinema perdesine taşımayı hedefliyor... Barbarian Films, Katalyst Films, Oceana Media Finance ortak yapımcılığı ile kotarılan Çapkın senarist Jason Dean Hall’ın da ilk sinema deneyimi.

"Şirretliğin tavana vurduğu anlar inanılmaz bir eğlenceyi beraberinde getirirken, Kutcher’ın parlak performansı bazılarını çok şaşırtacak."
- Trevor Johnston, Radio Times

"Şaşırtıcı bir şekilde bıçkın delikanlı rolüyle büyülüyor–Bu kimin aklına gelirdi ki?"
- Neil Smith, Total Film