British Board of Film Classification (İngiliz Filmleri Sınıflandırma Kurulu) tartışmalı film A Serbian Film/Bir Sırp Filmi’nin 16 yıldan bu yana en çok kesilen film olduğunu açıkladı.

British Board of Film Classification (İngiliz Filmleri Sınıflandırma Kurulu) tartışmalı film A Serbian Film/Bir Sırp Filmi’nin 16 yıldan bu yana en çok kesilen film olduğunu açıkladı. Rahatsız edici şiddet ve seks sahneleri içeren gerilim filminin orijinal içeriğinden 4 dakika 11 saniye çıkarıldı. 1994 yılında Hint filmi Nammavar’dan şiddet içeriği nedeniyle 5 dakika 8 saniye çıkarılmıştı.

A Serbian Film, Britanya’da 10 aralık tarihinde vizyona girecek. Filmin dağıtımını üstlenen Revolver Entertainment, A Serbian Film’in hem sinema hem de evde film izleyen seyirci tarafından görülmeyi hak ettiğine inanıyor.

Film, Sırp korku sinemasının önde gelen eleştirmenlerinden biri olan Aleksandar Radivojeviç tarafından yazıldı ve Srdjan Spasojeviç tarafından yönetildi.

Radivojeviç filmi, Sırp devleti tarafından yapılan tacizin bir günlüğü olduğunu söyleyerek savunurken, “Film, size istemediğiniz şeyleri yaptırmak için sizi hipnotize eden liderlerin yekpare gücünü göstermek için yapıldı” dedi.