Darren Aronofsky'in son filmi, Black Swan'da bir prima balerini canlandıran Natalie Portman, uyguladığı çok sıkı bir diyetle 9 kilo verdi. Natalie Portman, bu süreçte o kadar zorlandı ki, "çekimlerin tekrarı gerekirse yapabileceğimi sanmıyorum" dedi.

Yönetmenliğini Darren Aronofsky'in yaptığı Black Swan'ın çekimleri sırasında Natalie Portman, rolü gereği çok sıkı bir diyetle kilo vermek zorunda kaldı. Rol arkadaşı Mila Kunis ile beraber 9 kilo veren Natalie, kilo verme sürecinin çok zorlu olduğunu, sıkı diyetin yanında yorucu bir eksersiz programını da uyguladığını söyledi.

Ancak Yönetmen Aronofsky, gereğinden fazla kilo kaybı yaşayan Portman'ı yemek yemesi için çekimler sırasında sık sık uyarmak zorunda kaldı. Natali Portman, canlandırdığı roldeki balerinlerin çok zayıf olması nedeniyle böylesi sıkı bir diyet programı uyguluyordu.

Çekimler bittikten sonra, ilk iş kendine sıkı bir ziyafet çektiği belirtilen Portman'ın daha şimdiden o kostümlerin içine bir daha sığmasının mümkün olmadığı belirtildi.