Çakal’da ‘Fahrettin Abi’ rolü ile seyirci karşısına çıkacak oyuncu Uğur Polat, filmi hakkında düşüncelerini sinemaseverle paylaştı: “Çakal, yeraltını, mafyayı, kara parayı ve bu paranın lekelerinin sıçradığı bir sürü tükenmiş insanı anlatan sert ve gerçekçi bir film. Ama bence en güçlü noktası, o sertliğin, küfürlerin, acımasızlığın arkasındaki diğer katmanlar: Kötünün içinde iyiyi, iyinin içinde kötüyü, korku saçanların gizli korkularını ustaca gösteriyor Çakal.”

Uğur Polat, ilk uzun metraj filmine imza atan yönetmen Erhan Kozan ile çalışmaktan memnun olduğunu dile getirerek ekledi:
“Yeni yönetmenlerle çalışırken oyuncu sadece verileni beklendiği gibi oynayarak rolünü tamamlamıyor. Yeniden kendini, tüm malzemeyi yokluyor, araştırıyor, deniyor ve yaratmaya fırsat buluyor. Karakterlerin katmanları sette birlikte yaratılıyor ve bu durum hem karaktere hem de senaryoya derinlik katabiliyor…”


Aralık ayının öne çıkan yerli yapımlarından olan 'Çakal', suç-mafya dünyasına farklı bir bakış açısı getirme iddiasıyla, Cinefilm dağıtımcılığında 17 Aralık ’ta vizyona giriyor.