Warner Bros. gangster temalı 'Gangster Squad' filmi için aradığı yönetmeni bulmuşa benziyor. Deadline'nın haberine göre, stüdyo Zombieland filminin yönetmeni Ruben Fleischer ile anlaşma masasına oturmuş.

Geçtiğimiz aydan beri yönetmenini arayan yüksek bütçeli projede Fleischer'ın isminin yanında 'Çılgın Kalp' filminin yönetmeni Scott Cooper ve 'Özel Tim'in Brezilyalı yönetmeni Jose Padilha'nın da isimleri geçiyordu. Hatta Ben Affleck ve Darren Aronofsky'nin de projeyle yakından ilgilendiği haberleri çıkmıştı.

Eski bir polis memuru olan Will Beall'in yaşanmış olayların haberlerine dayanarak senaryosunu yazdığı film 1940'larda geçiyor ve Çavuş John O’Mara'nın gangster Micky Cohen'i dize getirme çabalarını anlatıyor. Proje şimdiden mafya filmlerinin klasiklerinden Dokunulmazlar ve Los Angeles Sırları gibi örneklerle karşılaştırılıyor bile. Önümüzdeki dönem polisiye-gangster-suç temalarının popüler olacağının sinyallerini de yaşıyan 'Gangster Squad', Zombieland ile ulaştığı çıtayı yükseltebilirse Fleischer için bir dönüm noktası olabilir.

Yönetmen Fleischer şu sıralar '30 Minutes or Less' isimli banka soygunu temalı bir komedi filmi çekiyor. Eğer Fleischer bu projeyi teslim alırsa ufuktaki 'Zombieland 2' başka bahara kalacak gibi gözüküyor...