Yönetmen Guillermo del Toro, merakla beklenen 'Deliliğin Dağlarında' projesi hakkında The Los Angeles Times'a önemli açıklamalarda bulundu. Yönetmenin uzun yıllardır üzerinde çalıştığı 'Deliliğin Dağlarında'nın çekimleri 2011 yazında başlıyor!

Del Toro senaryonun hazır olduğunu, artık Universal ile görüşmelerin başladığını ve yapımcı James Cameron'la da artık filmin konsepti ve modelleri üzerinde konuşmaya başladıklarını söyledi.

Ayrıca Cameron'ın projede aktif olarak yer aldığını, senaryoda kendisinin bile görmediği çelişkileri bulup çıkardığını söyleyen Del Toro, "Cameron o zeki tavrıyla, 'Senaryoda bir kaç ufak hata görüyorum, ama biri çok daha ölümcül' diyerek gözden kaçan önemli bir şeye dikkat çekti. Ben bunun üzerinde 35 yıldır düşünüyorum ve o benim daha önce hiç dikkat etmediğim bir şeyi gördü" şeklinde konuştu.

Del Toro'nun uzun süredir üzerinde çalıştığı ve bir türlü sonunu göremediği H.P. Lovecraft uyarlaması 'At the Mountains of Madness' (Deliliğin Dağlarında), Antartika'daki bir keşif ekibinin, jeolojik bulgular ararken karşılaştıkları eski ve bilinmeyen bir uygarlığın izini bulmalarıyla başlayan doğa-üstü bir öyküyü anlatıyor.

Filmin 2013'de vizyona girmesi planlanıyor.