Yapımcılığını AA Film'in üstlendiği, senaryosunu ise Aytaç Ağırlar'ın yazdığı 'İncir Reçeli' isimli filmin çekimleri tüm hızıyla sürüyor. Melike Güner, Sezai Paracıklıoğlu, Sinan Çalışkanoğlu ve Selim Akgül'ün rol aldığı filmin müzikleri ise daha şimdiden sanal alemde dinlenme rekorları kırıyor. Müzikleri Engin Bayrak ve Halil Sezai Paracıklıoğlu tarafından hazırlanan filmin +13 yaş sınırı ile gösterime gireceği konuşuluyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 200 bin lira destek aldığı söylenen filmin, Şubat 2011'de vizyonda girmesi planlanıyor.

MELİKE GÜNER İPUCU VERMİYOR

Melike Güner'in en iddialı projelerinden biri olarak gösterilen 'İncir Reçeli'ndeki görüntüleri de çok konuşulacak gibi görünüyor. Bir sahnede başrol arkadaşı Sezai Paracıklıoğlu ile çırılçıplak kalan Güner de rolü hakkında hiçbir ipucu vermiyor.

Film, 30'lu yaşlarında hayatını televizyona skeç yazarak kazanan Metin ile bir barda tanışıp âşık olduğu 'Duygu' adlı genç bir kızın başından geçen olayları konu alıyor. Hüzünlü bir aşk hikayesini anlatan 'İncir Reçeli'nin kısa versiyonu '2009 Adalar Film Festivali'nde ikincilik almıştı.