Sahnelerin asi çocuğu Eminem, kendine yakışan bir rolle beyazperde. Eminem "Soutpaw" (Solak) adlı filmde orta siklet bir bir boksör olarak karşımıza çıkacak.

Sons of Anarchy filminin yapımcısı Kurt Sutter'ın senaryosunu yazacağı ve Eminem'in başrolünde oynayacağı "Soutpaw" (Solak) adlı filmin hazırlıklarına başlandı.


Eminem filmde, geçmişteki ününü ve kızının sevgisini geri kazanmak için dövüşen orta siklet bir boksör rolüyle karşımızda olacak. 8 Mile adlı filmde olduğu gibi, bu film de Eminem'in hayatı üzerinden onun müziğini ve karşılaştığı sıkıntıları izleyiciye aktaracak. Eminem'in dönüş albümü olan Recovery'nin 10 Grammy Ödülü almasıyla eş zamanlı olarak gelişen proje için Kurt Sutter'ın çok heyecanlı olduğu belirtildi.


Sutter yaptığı açıklamada; bu projenin, 8 Mil'ıin devam filmi niteliğinde olacağını fakat bir biyografi şeklinde değil, Eminem'in hayatının ikinci döneminin anlatıldığı metaforik bir öyküleme tarzında olduğuna değindi. Bu anlamda Eminem'in bir boksör olarak canlandıracağı karakter aslında Eminem'in hayatındaki zorluklarla mücadelesinin metaforu olarak karşımıza çıkıyor.