2011 Oscar ödüllerinde ''En İyi Yabancı Film'' dalında yarışmak üzere aday adayı seçilen “Güzel Bir Hayat Düşlerken” adlı film 07 Ocak 2011’de vizyona giriyor.

Dünya Google Page Rankingömiyeri Eylül ayında Toronto Film Festivali'nde yapılan, 2011 Oscar ödüllerinde ''En İyi Yabancı Film'' dalında yarışmak üzere aday adayı seçilen “Güzel Bir Hayat Düşlerken”, Balkanlar'da yeni bir dönemin başladığı günlerde geçen, romantik olduğu kadar trajik bir aşk öyküsünü Bosna Hersek’in geçirdiği süreçle paralel olarak anlatıyor.


Oscarlı filmi No Man’s Land– Tarafsız Bölge ile Cannes dahil olmak üzere pek çok önemli festivalden ödülle dönen yönetmen ve senarist Danis Tanovic’in bu son filminde, başrolde Kusturica’nın favori oyuncularından olan ve 50’ye yakın filmde karşımızda çıkan başarılı aktör Miki Manojlovic yer alıyor.


Monovlovic’e Lost dizisiyle dünya genelinde tanınan, “When Father Was Away on Business” filminden de hatırlayacağımız aktris Mira Furlan eşlik ediyor. Geçtiğimiz aylarda Antalya Altın Portakal Film Festivali ve Filmekimi’nde gösterilen film, 07 Ocak 2011’de vizyona giriyor.