Daha önce en az bir kısa film festivalinden elenmiş filmlerin katılabildiği, artık uluslararası bir statüye kavuşan, '2. El Kısa Film Festivali', 1-5 Mart 2011 tarihleri arasında beşinci kez sinema severlerle buluşacak.

Eve hüsranla dönen kısa film tutkunlarının yüzünü güldüren '2. El Kısa Film Festivali', 2011 yılında beşinci yaşını kutlayacak. 2011’in Mart ayında izleyenlerin karşısına çıkacak olan festival, kısa film severleri yine dünya çapında film ve yönetmenlerle buluşturacak. Festival, uluslararası gösterim ve atölyeleriyle dikkat çekerken, sıra dışı ve kaliteli etkinlikleriyle de diğer festivallerden ayrılacak. Yönetmen, yapımcı, oyuncu ve akademisyenlerden oluşan seçkin jüri üyelerine dünya çapında ün yapmış isimleri de katmış olan festival, katılımcılara bu değerli konuklarıyla yine film yorumlarını paylaşma fırsatı sunacak. Festivale film başvuruları ise 1 Eylül’de başlayıp 31 Aralık günü 23:59’da sona erecek.

FESTİVAL ÖDÜLÜ BELLİ OLDU
Festivalin beşinci yılında 'Övgüye Değer Film Ödülü'ne layık görülen yönetmen, Türkiye’de sınırsız ekipman, kaliteli dersler ve stüdyo kullanımı sunan Digital Film Acedemy’de dört aylık 'Digital Film Making' isimli atölyeye ücretsiz katılmaya hak kazanacak.

Ayrıca beşinci Uluslararası 2. El Kısa Film Festivali'nin üç kişiden oluşan 2. El Jürisi de belirlendi. Geçtiğimiz yıllarda da festivalimize jüri üyesi ve konuk olarak onur katan Gökçe Pehlivanoğlu, Murat Akser ve Thomas Balkenhol`dan oluşan 1. Aşama Jürisi, festivale başvuran filmleri izleyip, her birine en az bir cümleden oluşacak olan yorumlar yazıp, film sayısını 2. Aşama Jürisine devretmek üzere 11`e indirecektir.