Cannes, Berlin, Toronto gibi dünyanın en önemli festivallerinden ödüllerle dönmüş, seyircinin büyük beğenisini kazanmış filmlerin yanı sıra bağımsız yapımlar, belgeseller ve yıllardır takipçisi olduğumuz yönetmenlerin son filmlerine yer verecek olan "Randevu İstanbul" perdelerini olağanüstü bir filmle açacak!

"Milyoner", "Trainspotting", "Kumsal" ve "28 Gün Sonra" gibi unutulmaz filmlerin Oscar ödüllü usta yönetmeni Danny Boyle'un heyecanla beklenen ve seyirciyle buluşmasını takiben Independent Spirit ve Satellite Ödüllerine pek çok farklı kategoride aday gösterilen son filmi 127 Saat, Utah'ta ıssız bir kanyonda kaya tırmanışı yaparken büyük bir kaya parçasının kolu üzerine düşmesiyle mahsur kalan Aron Ralston'un yaşanmış öyküsünü beyazperdeye taşıyor.

Danny Boyle'un eşsiz gerilim yaratma gücüyle, seyircisini ilk dakikadan öyküsünün içine çeken ve finaline dek heyecandan taviz vermeyen 127 Saat'in başrolünde, "Uluma", "Milk" gibi filmlerde devleşen başarılı oyuncu James Franco yer alıyor.

24 - 30 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek festivalin bu yılki ağır topları arasında; Mangolyalı yönetmen Wuershan’ın Toronto Film Festivali’nde görücüye çıkan ilk filmi 'The Butcher, the Chef, and the Swordsman', gerçek bir yaşam öyküsünden uyarlanan David O. Russell imzalı 'Fighter', Cannes Film Festivali’nde gösterilen ve Chriysler Film Project’te ‘En İyi Senaryo Ödülü’nü kazanan Derek Cainfrance filmi 'Blue Valentine', baş rolünde Andy Serkis'in yer aldığı, Altın Ayı ödüllü ünlü yönetmen Mat Whitecross’un son filmi 'Sex&Drugs&Rock&Roll' gibi filmler bulunuyor.

Festivalde öğrenci bileti 4 TL, tam bilet ise 5 TL gibi sembolik fiyatlarla satılıyor olacak. Ayrıca her gösterimde 10 adet askıda bilet öğrencilere ücretsiz...