Geçen hafta gösterime giren, yönetmenliğini Erhan Kozan'ın yaptığı, senaryosunu Sertan Telli'nin yazdığı 'Çakal' filmi, bol küfürlü diyalogları nedeniyle eleştiriliyor. İsmail Hacıoğlu, Uğur Polat ve Erkan Can'ın başrollerde olduğu 'Çakal'da, yeraltı dünyasının acımasız yüzünü gözler önüne serilirken cesur argolar kullanılıyor.

Sabah'ın haberine göre, senarist Sertan Telli, küfürlerin mafya dünyasını tüm gerçekliği ve çıplaklığı ile anlatılması açısından gerekli olduğunu savundu: "Bazı akrabalar yüzünden küçük bir mafya çevresine yakındık. Nasıl oturur kalkarlar, nasıl konuşurlar az çok bilirim. Cem Yılmaz'ın dediği gibi 'Filhakika malımız çok saf patron' diye konuşacak halleri yoktu."

Telli, sözlerini şöyle sürdürdü: "İnsanlar Akın (İsmail Hacıoğlu) gibi çocukların bu pis dünyaya itilişine sağır kalır ve onları acımadan ötekileştirirler ama iş küfre gelince pek erdemli kesilirler. Nezih bir maske takmış, ikiyüzlüce bir çıtkırıldımlık 'Çakal'ı küfürbaz bulmak. Bence duyarsızlık daha büyük bir küfür. Duyarsızlık ruha edilen bir küfürdür, ağızla edilen küfürler ise egolara."