Marc Webb'in yönetmenliğinde çekimlerine bir kaç hafta önce başlanan yeni Örümcek Adam hakkında daha önce sarışın Emma Stone'un Gwen Stacy olarak ilk defa göründüğü bir kaç fotoğraf yayınlamıştık. Fakat Stacy'den ziyade, asıl merak edilen yeni Peter Parker Andrew Garfield'in sır gibi saklanan Örümcek Adam hali... Henüz Garfield'i Örümcek Adam kostümü içerisinde göremedik, fakat İngiliz gazetesi The Guardian'a konuşan 27 yaşındaki ünlü aktör, hem Christmas tatili için ara verilen çekimler hem de Örümcek Adam hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Örümcek Adam kostümünü pijamaya benzeten Garfield, "kendimi içinde çocuk gibi hissediyorum. Söyleyebileceğim tek şey, harika hissettirdiği. Sanki bir düşün, bir fantezinin içindeymişim gibi. Bunu ciddiye alıyorum ve önümüzdeki bir kaç ay bu kostümü giyeceğim için kendimi çok ama çok şanslı hissediyorum." dedi.

Örümcek Adam karakteri hakkında da konuşan Garfield, "Bence Örümcek Adam'ın biraz dayanıklılığa ihtiyacı var, ama Peter Parker bunun için daha çok genç. İkisi arasında ince bir denge var. Fiziksel ve duygusal olarak başarmaya çalıştığımız şey de bu. Bu konuda birçok kişi bana yardım ediyor çünkü bu konuda pek disiplinli sayılmam." şeklinde konuştu.

Yeni yılın başında çekimlere ara verilen yerden tekrar başlanacak olan Örümcek Adam'da Rhys Ifans'ı Kertenkele, Emma Stone'u Gwen Stacy, Chris Zylka'yı Flash Thompson, Martin Sheen'i Ben Amca, Denis Leary'i George Stacy ve Sally Field'i May Hala olarak izleyeceğiz.

Yenilenmiş 'Örümcek Adam' 3 Temmuz 2012'de 3D olarak vizyona girecek.