Hayat hikayesi çekmeyi seven Hollywood'ta şu sıralar iki büyük biyografi projesi var. Biri Steven Spielberg'in eski ABD başkanlarından Abraham Lincoln'u anlatacağı 'Lincoln', diğeri de Clint Eastwood'un özel hayatıyla tartışılmış FBI'ın ilk başkanı J. Edgar Hoover'ın hayatını anlatacağı 'Hoover'. Son gelen haberle birlikte bu kervana savaş muhabiri Robert Capa'nın hayatını anlatacak olan Michael Mann da eklenmiş oldu....

Aksiyon sinemasının usta yönetmeni Mann'ın bir kaç senedir üstünde çalıştığı bu proje, ünlü fotoğraf ajansı Magnum'un kurucusu savaş muhabiri-fotoğrafçı Robert Capa'nın hayatını ve bulunduğu 5 farklı savaş bölgesindeki anılarını anlatan bir kitabın sinema haklarını satın almasıyla başlamıştı.

Sonunda projede önemli ilerlemeler kaydedildi ve Total Film'e göre başroller de şekillendi. Dergiye göre Capa'yı yeni Örümcek Adam Andrew Garfield, Capa'nın sevgilisini ise Gemma Arterton canlandıracak. Kadro haberlerini doğrulayan Arterton, Garfield'le çalışacak olmaktan şimdiden mutluluk duyduğunu söyledi.

Genelde fotoğrafın, özelde savaş fotoğrafçılığının en tepesindeki efsane isim Capa, İspanya İç Savaşı'nda çektiği ve cumhuriyetçi asker Federico Borrell García'nın cephede vurulduğu anı gösteren "Ölüm Anı" fotoğrafıyla da tanınan önemli bir isim. Bu önemli ismin hayatı da, yine bir savaşta, 1945 yılında fotoğrafladığı Vietnam cephesinde bir kara mayınına basarak son buldu.

Kadrosunu bulan filmin set tarihinin yakında açıklanması bekleniyor...