'Blade' serisinin kötü karakteri Deacon Frost'u canlandıran Stephen Dorff, başrolde Frost karakterinin olduğu bir 'spin-off' projesiyle ilgilendiğini açıkladı.

1999 yılında çekilen filmde vampir Deacon Frost'u canlandıran ve yakın zamanda Altın Aslan ödüllü 'Somewhere' filmiyle izleyeceğimiz Dorff, bir fan sitesine yaptığı açıklamada, ilk 'Blade' filminin yönetmeni Stephen Norrington'la birlikte Frost'un başrolde olduğu yeni filmin hazırlıklarına başladıklarını belirtti ve "Bu proje konusunda Stephen'le güzel fikirlerimiz var. Vampir filmleri tekrar moda olduğunda, içinde Deacon Frost'un olduğu yetişkin bir vampir filmi, vampir filmlerinin 'Yaralıyüz'ünü yapacağız." dedi.

Blade serinin artık eskidiğini söyleyen Dorf ayrıca, "Blade 90'larda kaldı. Yeni bir Blade filmi çekmek istemiyorum, ben içinden Deacon karakterini alıp onu bugüne taşımak istiyorum" şeklinde konuştu.

Henüz fikir aşamasında olan proje daha önce de gündeme gelmiş, fakat çizgi-romanın uyarlama haklarına sahip olan stüdyoyla ortaya çıkan pürüzler nedeniyle rafa kaldırılmıştı. Ufak bir isim değişikliğiyle ve bugüne uyarlanmış haliyle vampir Deacon Frost beyazperdeye tekrar ne zaman taşınır şimdilik belirsizliğini koruyor...