Denizli'nin 'Beyaz Cennet'i Pamukkale'de final sahnesi çekilen 'Hayalet Sürücü 2' filminin çekimleri bu sabaha karşı sona erdi. Hierapolis Apollo Tapınağı ve yine ören yerinde bulunan antik tiyatroda çekilen filmin 1 Şubat'ta bitmesi planlanırken, kar engeli nedeniyle çekimler aksamıştı.

Filmin başrol oyuncusu Nicolas Cage, eşi Alice ve oğlu Kal-El Coppola, çekimlerin ardından bu sabah apar topar kaldıkları dairenin anahtarını bile resepsiyona teslim etmeden otelden ayrıldı. Dünyaca ünlü Oscar ödüllü aktör Cage'in, Yunanistan'dan gelen özel bir uçakla Çardak Havaalanı'ndan İngiltere'ye uçtuğu belirtildi.

KRAL DAİRESİNE 250 BİN DOLAR ÖDEDİ
25 Ocak'ta Denizli'ye gelen ünlü sanatçı, Karahayıt'ta bulunan Spa Colossae Thermal Hotel'de özel yaptırdığı kral dairesine yerleşirken, 250 kişilik ekibi için de 220 oda ayarlanmıştı. Bugün apar topar giden Nicolas Cage'in filminde görev alan diğer ekip üyelerinin de öğleden sonra saat 16.00'da otelden ayrıldıkları belirtildi.

Yaklaşık bir haftadır çekimleri süren filmde, dünyaca ünlü sanatçı, çekimler esnasında olumsuz hava şartlarının, dublörünün ayağının kırılması, figüranların setten kaçması gibi sorunlar yaşamış ve çekimler de bu yüzden aksamıştı. Denizli Hierapolis ören yerinde dün geceki final sahnesinin çekimleri de eksi 1 dereceye kadar inen hava sıcaklığı nedeniyle zorlukla yapıldı. Oyuncuların zorlanması nedeniyle sık sık verilen aralarda Cage siyah yünlü montuyla ısınmaya çalıştı. Bu arada Cage'in sadece kendi kalacağı kral dairesi için 250 bin dolar ödediği öğrenildi.

SIKINTILIYDI
Filmden bulduğu fırsatta ailesiyle Pam Otel'e giden Nicolas Cage, burada kırmızı suyun da tadını çıkarttı. Otelde kaldığı sürece kitap okuyan, dinlenen, odasından çıkmayan ve sık sık termal havuza giren Cage'in sabah ayrılırken sıkıntılı olduğunun gözlendiği açıklandı. Denizli Valisi Yavuz Erkmen, filmin Denizli, Pamukkale ve Türkiye açısından önemli bir tanıtım olacağını söyleyerek, "Bu film Denizli ve Türkiye'ye büyük tanıtım yapacak. Filmin bu yıl içinde vizyona girmesi bekleniyor" dedi.

İlki 2007 yılında çekilen, Nicolas Cage ve Eva Mendes'in başrolünü oynadığı filmde, babası ve kız arkadaşının hayatı karşılığında ruhunu şeytana satan, ancak bu değiş tokuş yüzünden geceleri lanetli bir ruha dönüşen motosikletçinin yaşadıkları anlatılıyor.