84855382 - Oscarlı Senaristten Yeni Projeler!

'Zoraki Kral' filmiyle En İyi Özgün Senaryo Ödülü'nü alan ve bu dalda ödül kazanan en yaşlı kişi ünvanına sahip 73 yaşındaki senarist David Seidler, iki yeni projeye imza atarak Hollywood'da geç de olsa fark edilmeyi başardı.


Seidler'in önündeki ilk proje, ilk taslağı Nick Schenk tarafından yazılan aile draması 'The Judge'. Film, annesinin cenazesi için evine dönen bir avukatın ve onun Alzheimer hastası babasının etrafında geçiyor. Senaryosu Seidler'e emanet filmin yönetmenliğini David Dobkin yapacak. Film yapımcıları ise Robert Downey, Jr. ve eşi Susan Downey.

Seidler'in diğer projesi ise, 'Games of 1940' isimli bir dönem filmi. Seidler'in yakın arkadaşı Luca Manzi ile ortak çalışacağı bu senaryo, Tokyo'da düzenlenmesi planlanan fakat 2. Dünya Savaşı'nın patlak vermesiyle iptal edilen 1940 Yaz Olimpiyatları'nın yerine Nazi esir kampında ve bu sefer savaş esirleri tarafından düzenlenen farklı bir olimpiyat hikâyesini konu alacak. Gerçek olaylara dayanan bu hikâye, daha önce Andrzej Kotkowski'nin yönettiği Polonya yapımı '80 tarihli 'Olimpiada 40' filmine de konu olmuştu...