30326a32 - Lois Lane Belli Oldu!

En son Dövüşçü (The Fighter) filmindeki rolüyle Oscar'a aday olan güzel yıldız Amy Adams, Zack Snyder'in yöneteceği yeni Superman filminde Clark Kent'in sevgilisi gazeteci Lois Lane'i canlandıracak.


Bu rol için Kristen Stewart, Jessica Biel, Rachel McAdams, Malin Ackerman, Dianna Agron, Mary Elizabeth Winstead, Amanda Seyfried, Olivia Wilde, Mila Kunis, Lindsay Lohan, Natalie Portman, Anne Hathaway, Abe Vigoda, Bristol Palin, Justin Bartha, Elizabeth Bathory gibi pek çok isimle görüştüğü dedikoduları çıkan yönetmen Snyder, yaptığı açıklamada, "Lois rolü için büyük bir arayışımız oldu. Bu bizim için büyük ve açıkçası önemli bir roldü. Bir çok seçme gerçekleştirdik ama Amy Adams'la görüştüğümüzde onun bu rol için en uygun kişi olduğunu anlamıştım" şeklinde konuştu.

Şimdilik Lois rolünün filmdeki ağırlığı bilinmiyor, fakat efsaneyi yeni baştan ele alacak olan yönetmen Snyder'in, bu karakteri farklı bir yorumla filme katacağı söyleniyor. Özellikle 36 yaşındaki aktrisin, kendisini Superman rolünde izleyeceğimiz 27 yaşındaki Henry Cavill'le olan yaş aralığı da dikkate alınırsa, bambaşka bir Superman göreceğimiz açık...

Amy Adams'la birlikte filmin son kadrosu şöyle şekillendi: Henry Cavill (Superman), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner (Jonathan Kent), Amy Adams (Lois Lane)

Çekimlerine yaz sonu başlanacak olan filmin 2012'de vizyona girmesi bekleniyor.