9ed83a5f - Aşk parası şehitlerin filmine

Ömer Faruk Sorak’ın ‘Aşk Tesadüfleri Sever’i ‘Eyyvah Eyvah 2’nin ardından sezonun en çok izlenen ikinci filmi oldu. BelçimBilgin ile Mehmet Günsür’ün başrollerini paylaştığı film, Ankara’da aynı hastanede aynı gün doğan ‘Deniz’ ile ‘Özgür’ün yıllar sonra yollarının İstanbul’da kesişmesiyle doğan aşkı konu ediyor. ‘Aşk Tesadüfleri Sever’, aşk fimlerinin yüksek gişe yapabileceğini göstermesi açısından Türk sinemasında önemli bir yere sahip olurken filmin yapımcısı olan Ömer Faruk Sorak için de ayrı bir değer taşıyor. Çünkü filmSorak’ın 7 yıldır çekme hayallerini kurduğu ‘Derinsu’ adlı sinema filminemaddi kaynak sağladı. 7 haftada 2milyon 310 bin 541 kişinin 21milyon 271 bin TL hasılat bırakması ‘Derinsu’nun yüksek bütçesinin büyük bir bölümünü karşılayacak. 2004’TE

TANITIMI YAYINLANDI

‘Derinsu’, 1953’te İsveç bandıralı Naboland adlı yük gemisiyle çarpışması sonucu Çanakkale açıklarında batan Dumlupınar denizaltısında şehit olan 81 denizcinin hazin öyküsünü konu alacak. ‘Derinsu’, daha önce 1990’lı yıllarda Erkan Özveren tarafından ‘Dumlupınar- Çelikmezar’ adıyla filme çekilmek istenmiş, yüksekmaliyeti nedeniyle proje hayata geçerilememişti. Aynı hikâye 2004’te Ömer Faruk Sorak tarafından gündeme getirilmiş, çekilen tanıtımfilmleri sinema salonlarında gösterilmiş olmasına rağmen yüksekmaliyeti nedeniyle çekimleri ertelenmişti.

‘FİLMİ MUTLAKA ÇEKECEĞİM’

Filmi hiçbir zaman iptal etmediğini, yüksek bütçesini karşılayacak duruma gelene kadar ertelediğini dile getiren Sorak, “Aşk Tesadüfleri Sever’in gişesinden sonra projeyi hayata geçirmenin zamanı geldi. Bütçeyi karşılayabilecek duruma geldik. Kariyerimde önemli bir yeri olacak olan bu filmimutlaka çekeceğim” dedi.