Yönetmenliğini Seren Yüce’nin yaptığı, yurtiçi ve yurtdışında aldığı ödüllerle dikkat çeken Çoğunluk, 8 Nisan Cuma günü (bugün) yeniden vizyona giriyor.

Venedik Film Festivali, Geleceğin Aslanı; Antalya Altın Portakal, En İyi Film, Yönetmen, Erkek Oyuncu; Yeşilçam Ödülleri, En İyi Film, Senaryo, İlk Film, Genç Yetenek; SİYAD Ödülleri, En İyi Erkek Oyuncu, Yardımcı Kadın, Yardımcı Erkek Oyuncu; Mumbai Film Festivali, En İyi Film, Erkek Oyuncu gibi ödül şampiyonu filmin başrollerini Bartu Küçükçağlayan, Settar Tanrıöğen ve Esme Madra paylaşıyor. Kaçıranlara duyurulur...

Filmin vizyona girdiği sinemalar için tıklayınız...

Filmin konusu:
Mertkan’ın hayatı basittir: babasının inşaatlarının getir götür işlerine bakar, arkadaşlarla alışveriş merkezlerinde sağı solu keser, arabayla turlar. Bu basitliğe bir anlam bulmak için pek de hevesli değildir. Ne zaman ki Gül ile tanışır, boşluğu ve basitliği değerlendirmek için bir fırsat çıkar karşısına. Ancak babası Gül’ün kökenleri konusunda şüphecidir. Hayatta ayrımcılıkla karşılaştığı ilk anda ona teslim olan Mertkan, çoğunluğa uyar, babasının kendisi için çizdiği yolda hayatına bir anlam bulur.