2a18bc96 - Paul Thomas Anderson'dan 'Usta' İşi Bir Film!

Az ama öz film çeken, 1970 doğumlu olmasına rağmen Hollywood'un en şahsına münhasır yönetmenlerinden biri olan Paul Thomas Anderson, 2007 tarihli başyapıt 'There Will Be Blood'tan sonraki yeni filmiyle bomba gibi geliyor... Uzun bir süre ismi farklı projelerle anılan Anderson, finansman sorunları da halledilen yeni filminin çekimlerine artık resmen başlıyor!

Kadrosuna Philip Seymour Hoffman ve Joaquin Phoenix'in katıldığı ve 90'larda popülerleşmeye başlayan Scientology inanç akımını konu edinecek olan 'The Master' (bu isim değişebilir) isimli yeni projesinde dağıtımcısını da bulan yönetmen, filmi 65mm kameralarla Haziran ayında çekmeyi planlıyor...

2. Dünya Savaşı'nın dehşetini yaşamış bir adamın savaş sonrası Amerika'sında kendini yeniden keşfedişini ve yeni bir inanç sistemi yaratıp kendi gibileri etrafına toplayışını anlatacak olan filmde Hoffman’ın, 'Usta' olarak da anılan Lancaster Dodd isimli karizmatik entelektüel lideri, Phoenix'in de eskiden bir alkolikken şimdi Hoffman'ın sağ kolu olan Freddie Sutton'u canlandıracağı söyleniyor.