25 Haziran 2011de Dunya Sirinler Gununu Kutluyor 1308295930 - 25 Haziran 2011'de Dünya Şirinler Gününü Kutluyor!
24 saat içinde dünyanın çeşitli yerlerinde “Şirinler” gibi Giyinen en Büyük Kalabalık Toplanarak Bu Dalda Dünya Guinness Rekoru Kırılmaya Çalışılacak

CULVER CITY, Kaliforniya, 16 Haziran 2011 – 25 Haziran, Cumartesi günü, Şirinlerin yaratıcısı olan Peyo’nun doğum günü adına (25 Haziran 1928 doğumlu) Colombia Pictures ve Sony Pictures Animation Dünya Şirinler Günü kapsamında dünya çapında aktiviteler organize edecek.Sony Pictures Dünya Pazarlama Başkanı Marc Weinstock’un yaptığı açıklamaya gore, Temmuz sonundan itibaren tüm dünyada vizyona giremeye başlayacak ŞİRİNLER filmini beklerken, hayranları tüm dünyada bu aktiviteler kapsamında buluşacaklar. Colombia Pictures ve Sony Pictures Animation yapımı olan Şirinler filmi Türkiye’de 5 Ağustos’ta vizyona girecek.Weinstock yaptığı açıklamasında; “Şirinler kadar ikonik olan çok az karakter var, onlar 50 yılı aşkın bir süredir popüler kültürün ikonları olarak çeşitli nesillerin ilgisini çektiler. Peyo’nun eseri hala tüm dünyada çok iyi tanınıyorlar. Bu nedenle yaratıcılarının doğumgününü kutlamanın en iyi yolu da Dünya Şirinler Günü’nü kutlamak ile olacaktır” diye belirtti.

Dünya Şirinler Gününde, katılımcılar Şirinlerle ilgili aktivitelerin tadını çıkartırken aynı zamanda da organizasyona Şirin kostümü ile gelmeleri teşvik edilecek.. Böylece yeni bir Guinness Dünya Rekoru kategorisi olşturularak: 24 saat içinde dünyanın çeşitli yerlerinde toplanan Şirinler gibi giyinmiş en büyük topluluk oluşturulacak. Tüm dünyada eş zamanlı yapılacak organizasyonun Guinness Dünya Rekoru olarak sayılması için en az 2 bin 510 Şirinin toplanması gerekiyor.Organizasyona yüzlerce Şirinler kostümüyle (beyaz Şirin şapka, beyaz ayakkabı pantalon, maviye boyanmış vücüt) katılımcı beklendiği için Guinness Dünya Rekoru™ hakimleri 12 şehirde bu rekoru kayda geçirmek için hazır bulunacaklar. Baştan aşağı Şirinler kostümüyle gelinmesi istense de, her organizasyonda bolca Şirinler şapkası ve mavi Tshirt’ler de bulunacak.


FRAGMAN

http://www.youtube.com/watch?v=7emiua3X4p4