12 yaşında içine kapanık bir çocuk olan Owen'ın hayatı (Kodi Smit-McPhee) yan dairelerine Abby (Chloe Moretz) isimli küçük bir kızın taşınmasıyla değişir. Abby babasıyla seyahat etmekte ve hiç okula gitmemektedir. Zamanla Abby'den hoşlanmaya başlayan Owen'in aklını ise bir soru kurcalar: Neden Abby sadece geceleri dışarıya çıkmaktadır? Abby ve babasının kasabaya gelmesiyle arka arkaya cinayetler işlenir. Kurbanların hepsi genç erkeklerdir. Owen kısa bir süre sonra Abby'nin bir vampir olduğunu anlar ancak ona deliler gibi âşık olmuştur.

İlginç bir vampir filmi
Küçük bir vampir kızın 12 yaşındaki bir çocuğa âşık olmasını konu alan 'Kanıma Gir' biraz 'Twilight-Alacakaranlık'ı anımsatsa da bol kanlı ve gerilimli sahneleriyle izleyenleri etkilemeyi başarıyor. Klasik bir vampir filmiyle(güneş ışının öldürücü olduğu) karşı karşıya olsak da karşımızda çok faklı bir hikâye duruyor. Âşık insanların neler yapabileceği bir kez daha gözler önüne seriliyor.


1983 yılında geçen film, izleyenleri o yıllarda yaşatmak için kostüm, araba ve mekânları bir yana bırakarak Amerika'nın 40'ıncı başkanı Ronald Reagan'ı(1981-1989) televizyonda konuşturuyor. Böylece atmosfer yaratırken tarihi kişiliklerden de yararlanıyor.


'Kanıma gir'in en büyük sorunu ise küçük vampir kızın kurbanlarını öldürürken ve koşarken bilgisayar efektlerinin çok belli olması. Bir de öyle bir çekim hatası varki izlerken gözlerinize inanamazsınız.


Vampir kızın babası(esasında âşığı) bir kurban bulup, gizlice arabasına biner. Araba hareket ettiğinde de arka koltukta saklandığı yerden doğrulur. Bu görüntü iç çekimdeki her açıdan görülür. Ancak, araba hemzemin geçitten geçerken(dış çekimde) kurbanın hemen arkasında duran katil yok olur. Araba durduğunda ise tekrar aynı yerde durduğu görülür. (Çok büyük bir devamlılık hatası)
İki büyük soruna rağmen filmin finali çok etkileyici. Çok az şey göstererek gerilimin dozu öyle iyi ayarlanmış ki gerisini hayal gücünüz tamamlıyor.