Hırsız - Breaking and Entering


Vizyon: 9 Şubat 2006
Yönetmen: Anthony Minghella
Oyuncular: Jude Law (Will) , Juliette Binoche (Amira) , Robin Wright Penn (Liv) , Vera Farmiga (Oana) , Martin Freeman (Sandy) , Ray Winstone (Bruno)
Tür: Suç-Dram-Romantik
Yapım: İngiltere, ABD 2006
Süre: 120 dak.


Will (Jude Law) kendi evinde güzel kız arkadaşı Liv (Robin Wright Penn) ile birlikte yaşamaktadır. Sevgilisinin 13 yaşında Bea (Poppy Roger) adlı sorunlu bir kızı vardır ve zamanının çoğunu kızına ayırmaktadır. Özel hayatında sorunlar olan Will, arkadaşı Sandy (Martin Freeman) ile, Avrupa'nın en hızlı gelişip büyüyen kentsel gelişim bölgesi kabul edilen Londra'nın King's Cross semtinde kurdukları peyzaj mimarlığı firmasını başarıyla yönetmektedir. Adeta sanat harikası olan ofis, çevredeki hırsız çetelerinin ilgi odağı haline geldiği için tekrar tekrar soygunlar meydana gelir.
Yeni bir soygun daha meydana gelince Will daha fazla dayanamaz ve genç hırsızlardan birisi olan Miro'nun (Rafi Gavron) peşine takılarak Bosna göçmeni annesi Amira (Juliette Binoche) beraber yaşadığı apartman dairesine kadar takip eder.
Will kısa sürede Amira ile arkadaş olur. Asıl isteği hırsızlık olayının perde arkasını araştırmaktır. Ancak ikisi arasındaki dostluk bir süre sonra beklenmedik dönüşümlere sahne olur. Will'in ofisini oğlunun soyduğunu öğrenen Amira, Will'in bu ilişkideki gerçek niyetlerine kuşkuyla yaklaşmaya başlar. Korkuya kapıldığı için de oğlunu korumak amacıyla Will'e şantaj yapar. Özel hayatı zaten krizli olan Will, kendi kişiliğinin ve Londra kentinin vahşi yanlarını keşfedeceği tutku dolu bir yolculuğa odaklanacaktır.