Yıldız Teknik Üniversitesi Sinema Klübü
29.01.2007

4. YILDIZ KISA FiLM
FESTiVALi
7- 11 MAYIS 2007

4. YILDIZ KISA FiLM FESTiVALi BU YIL 7-11 MAYIS 2007 TARiHLERi ARASINDA GERÇEKLEŞTiRiLiYOR.

Yıldız Kısa Film Festivali bu yıl 7- 11 Mayıs tarihleri arasında kısa film meraklılarını buluşturuyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve her yıl artan ilgiyle kısa film sahipleri, sinema otoriteleri ve izleyicilerinin buluştuğu önemli bir platform haline gelen festival; kısa film severleri, geçmiş yıllarda yarışmalar, gösterimler ve paneller içeren programına eklediği yeni etkinliklerle buluşturmak için gün sayıyor.

Festival kapsamında gerçekleştirilecek kısa film yarışmasına katılmak üzere; konu sınırlaması olmadan kurmaca, canlandırma(animasyon) ve deneysel dalda eserlerin gönderilebileceği son tarih 15.03.2007. Yarışmaya sadece öğrenci eseri olan filmler katılabilecek ve sinema otoritelerinden oluşacak jüri tarafından seçilen filmler ödüllendirilecektir. Ayrıca gönderilecek profesyonel-amatör kısa filmler gösterimlerde yer alacaktır.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin 4. kez ev sahipliğini üstleneceği Yıldız Kısa Film Festivali’nin amacı; Türkiye’de üretilen profesyonel ve amatör kısa filmlerin izleyiceleri ile buluşabilmesi,düzenlenecek paneller, söyleşiler, gösterimler aracılığı ile birikimlerin, düşüncelerin ve fikirlerin paylaşılabilmesidir.