Sony, Milenyum Üçlemesi'ni bitirmeye kararlı...Entertainment Weekly'nin verdiği habere göre Sony, ülkemizde henüz vizyona girmeyen fakat vizyona girdiği ABD'de pek de parlak bir gişe rakamı elde edemeyen Ejderha Dövmeli Kız (The Girl With The Dragon Tattoo)'nun devam filmi Ateşle Oynayan Kız'dan vazgeçmiş gözükmüyor.
Dergiye konuşan bir Sony yetkilisi projeye çok önem verdiklerini ve bir sonraki kitabın sinema uyarlaması konusunda çalışmaların herhangi bir değişiklik olmadan sürdüğünü söyledi. Daha önce Sony Stüdyosu'nun başkanı Amy Pascal da devam filminin mutlaka çekileceğini ve 2013 yılında vizyona gireceğini belirtmişti.
Cesur sahneleriyle yetişkin bir bakış açısına sahip David Fincher'ın yönettiği Ejderha Dövmeli Kız (The Girl With The Dragon Tattoo), vizyondaki ikinci haftasında olmasına rağmen ABD'de ancak 55,5 milyon dolar yaparak büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı.
İlk filmin uyarlama senaryosunda da imzası bulunan senarist Steven Zaillian, Ateşle Oynayan Kız'ın senaryosu için çalışmalara başladı. İlk filmin başrollerindeki Daniel Craig ve Rooney Mara da sözleşmeye dayalı olarak devam filminde rol alacak. Yönetmen David Fincher'la ise henüz bir anlaşma imzalanmış değil.