Türkiye'ye artistik jimnastik dalında ilk madalyayı kazandıran ve ülkemizi bu alanda olimpiyatlarda ilk kez temsil edecek olan Göksu Üçtaş'ın hikâyesi, film oldu
2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi tarihinde ilk kez artistik jimnastik dalında temsil edecek olan Göksu Üçtaş'ın hikâyesi beyazperdeye taşınıyor. Üçtaş'ın hikâyesini anlatacak beş dakikalık kısa film, eylül ayında gösterilmeye başlayacak. "Altyazı" adlı kısa filmi ile birçok festivale katılan ve ödüller kazanan Efe Öztezdoğan'ın senaryosunu yazdığı "Göksu Üçtaş: Road To London" adlı film, aslında bir serinin ilk filmi. Üçtaş ile başlayacak olan kısa film serisi, olimpiyat oyunlarına rekor sayıda kadın sporcunun gittiği bu yıl, farklı hikâyelerle devam edecek. Zaten serinin amacı ülkemizde futbolun arkasında kaybolmuş amatör branşlarda dünya çapında başarılı kadın sporcuları, aktif spor hayatları sürerken belgelemek ve spor dallarının görsel zenginliğini gözler önüne sermek. Efe Öztezdoğan'ın yazıp yönettiği "Göksu Üçtaş: Road To London", Bolu'da Göksu Üçtaş'ın gerçek yaşam ve çalışma alanında çekildi. Çekimler, Üçtaş'ın her gün yaptığı antrenman programına sadık kalınarak yapıldı ve çekim boyunca Üçtaş'ın antrenmanlarını sürdürdüğü spor salonu siyah bir bez ile kaplandı. Film, eylül ayından gösterilecek ve "Turkweb.tv" internet portalında yayımlanacak.

5 YAŞINDA BAŞLADI
Göksu Üçtaş, 1990'da Gaziantep'te doğdu ve beş yaşında jimnastiğe başladı. İlk başarısını 2009 Akdeniz Oyunları'nda kazanan Üçtaş, 2010'da düzenlenen Dünya Kupası yarışmasında ise yer aletinde altın madalya, denge aletinde ve atlama aletinde gümüş madalya kazanarak Türkiye'ye tam üç madalya getirdi. Genç sporcu, Türkiye'yi Londra'da temsil etme hakkını ise 2012'nin ilk ayında 96 sporcu arasında 23. olarak kazandı.