33301 - Star Trek Into Darkness Filminin Kötüsü John Harriso

Bilinmeze Doğru Star Trek (Star Trek Into Darkness) filminin tek kişilik kitle imha silahı olarak nitelenen kötü karakteri John Harrison'a hayat verecek olan Benedict Cumberbatch oynadığı karakter hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Daha önce Khan'ı oynayacağı dedikoduları dönen ve bu ismin Khan'ın gizli ismi olduğu öne sürülen filmde gerçekten John Harrison'ı oynayacağı resmiyet kazanan oyuncu Star Trek evrenine ilk kez girecek bu karakteri sinemanın ikonlaşmış kötü karakterleriyle karşılaştırdı.

John Harrison'ın biraz Kuzuların Sessizliği (The Silence of the Lambs)'nin Hannibal Lecter'ını The Shining'in Jack'ini ve Kara Şövalye (The Dark Knight)'nin Joker'ini andırdığını söyleyen Cumberbatch seyircinin hem fiziksel hem de psikolojik olarak çok güçlü bir kötü karakterle karşılaşacağını belirtti. Özellikle patlayıcı silahlar konusunda iyi bir uzman olan Harrison filmde Yıldız Gemisi Atılgan ve mürettebatı üzerinde terör estirecek.

Merakla beklenen filmin yönetmeni J.J. Abrams ise Harrison'ın Starfleet isimli organizasyonun bir üyesiyken gizli ajandası ve geçmişi yüzünden kötü tarafa sürüklendiğini belirtti. Londra ve Amerika'ya yapacağı iki büyük saldırının ardından kahramanlarımız Harrison'ın peşinde ölümcül bir maceraya atılacak.