İstanbul Modern Sinema'nın konukları Şener Şen ve Yavuz Turgul


İstanbul Modern Sinema, Türk sinemasının en eşsiz oyuncu-yönetmen birlikteliğine imza atan Şener Şen ile Yavuz Turgul'un filmlerini toplu olarak sinemaseverlerle buluşturuyor. Etkinlik kapsamında 10 Mart Cumartesi tarihinde 14:00'teki "Gönül Yarası" gösterimi ardından, 16.00'daŞen ve Turgul'un birlikte katılacağı bir söyleşi de gerçekleştirilecek.İstanbul Modern Sinema, Türk sinemasında eşine az rastlanan bir oyuncu - yönetmen birlikteliğine saygı duruşunda bulunuyor. Şener Şen - Yavuz Turgul filmlerini toplu olarak sinemaseverlerle buluşturacak etkinlikte, 10 Mart Cumartesi tarihinde, İstanbul Modern Sinema'da saat 14:00'teki "Gönül Yarası" gösterimi ardından, 16.00'daŞen ve Turgul'un birlikte katılacağı bir söyleşi de gerçekleştirilecek. Sinemamızın en unutulmaz ve en önemli yapıtlarından bazılarını bir araya getiren program, aynı zamanda hem Yavuz Turgul'un yönetmen olarak çizgisinin gelişimini hem de Şener Şen'in oyunculuk açısından değişimini, farklılıklarını değerlendirme olanağı sunuyor.


İstanbul Modern Sinema bu ay ayrıca, 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle Amerikan Bağımsız Sineması'nın en yetenekli genç oyuncularından Maggie Gyllenhaal'a "Özgür Ruh" başlıklı özel bir bölüm ayırıyor. 13-29 Mart tarihleri arasında düzenlenecek, Gyllenhaal'un son filmi "Sherrybaby"nin yanı sıra, seksi, mazoşist ve ateşli sekreter rolüyle akıllara kazındığı "Sekreter", kült filmler arasına girmiş olan "Donnie Darko" ve 2006 sonunda sinemaseverlerin yoğun ilgisini çeken sıradışı komedi filmi "Lütfen Beni Öldürme" bu programda gösterilecek fillmer.

İstanbul Modern Sinema'nın mart ayı programında ayrıca, Uzakdoğu sinemasının yıldız yönetmenlerinden Zhang Yimou'nun büyüleyici bir görsel şölen olan son filmi "Altın Çiçeğin Laneti" de 23- 31 Mart tarihleri arasında gösterilecek.