Türk sinemasının merakla beklenen filmleri "Bir İhtimal Daha Var" ve Mavi gözlü Dev: Nazım Hikmet" seyircisiyle buluşuyor.

Sinema severlerin sabırsızlıkla beklediği gün nihayet geldi. Son dönemler hızla yükselen Türk sinemasının merakla beklenen filmleri "18'ler Takımı" , "Bir İhtimal Daha Var" ve Mavi gözlü Dev: Nazım Hikmet" bugün seyircisiyle buluşuyor.

BİR İHTİMAL DAHA VAR

Neyzen, Kenan, Farun, Asım, Gökhan ve Alev, hayatlarının belki de en çılgın işine kalkışırlar ve her daim yaşamlarının vazgeçilmezi müziklerini dünya kitleleriyle buluşturabilmek için müthiş bir plan yaparlar...

Konser vermek için Türkiye'ye gelen dünyaca ünlü bir yıldızın şovunu basarak hayatlarının en büyük müzik şölenini gerçekleştireceklerdir.
Zengin kadrosuyla dikkat çeken filmin başrollerinde, Müjdat Gezen, Savaş Dinçel, Mustafa Alabora, Osman Yağmurdereli, Hülya Avşar ve Doğa Rutkay yer alıyor.

MAVİ GÖZLÜ DEV: NAZIM HİKMET

Türkiye'nin büyük şairi Nazım Hikmet, 1941'den sonra hapishanede geçirdiği dönemle beyazperdeye konuk oluyor.
Senaryosu 4 yılda tamamlanan ve Metin Belgin tarafından yazılan filmde ünlü şairi Yetkin Dikinciler oynuyor. Filmin başrolünü oynayan Yetkin Dikinciler Babam ve Oğlum adlı filmdeki rolüyle de

dikkat çekmişti. Filmdeki rolünde Nazım Hikmet'e benzemek için kilo veren Dikinciler ve usta makyöz tarafından yaratılan diğer karakterlerle birlikte filmin geçtiği platolar aslına uygun olarak düzenlendi.

Özellikle Nazım Hikmet'in kendi yaptığı bir resimden esinlenerek Bursa Cezaevi Beykoz'da kurulan bir platoda yeniden canlandırıldı. Filmde, Nazım Hikmet'in eşi Piraye'yi Dolunay Soysert, Piraye'den sonra evlendiği amcasının kızı Münevver'i ise Özge Özberk canlandırıyor.

18'LER TAKIMI

Liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarını kazanamamış ve askere çağrılma korkusu ile günlerini geçiren dört genç, her gün hayatla ilgili endişelerini biraz daha büyüterek yaşayıp girmektedir.

Özellikle gençlerin merakla izleyeceği 18'ler takımı, eğlenceli vakit geçirmek isteyenleri de çekecek türden bir film...

VE DİĞERLERİ....

En iyi yabancı film oscarını alan "Başkalarının hayatı" da bugün gösterime giren filmler arasında... Angelina Jolie, Matt Damon ve Robert De Niro'nun başrollerinde yer aldığı "Kirli Sırlar"; Justin Timberlake, Sharon Stone, Bruce Willes'in başrollerinde oynadığı "Rehine" de bugün gösterime giren diğer filmler....
İyi Seyirler...