Fox tanıtımı...

BABAM VE OĞLUM

Babam ve Oğlum, televizyonlardaki ilk gösterimiyle Fox’ta…

Vizyona girdikten sonra gişe rekorları kıran, yerli ve yabancı festivallerde sayısız ödüller alan Babam ve Oğlum televizyonlardaki ilk gösterimiyle Fox’ta…

2005 yılında yaklaşık 4 milyon kişinin izlediği Babam ve Oğlum, Türkiye’nin en çok izlenen filmlerinden biri oldu. Ayrıca film, gösterimi bittikten sonra yeniden vizyona giren ilk filmdir.
Digitürk dahil ilk televizyon gösterimi FOX’ta gerçekleşecek.
Konu:
1980 darbesinde annesini kaybeden küçük Deniz, yedi yıl sonra hiç görmediği dedesinin Ege’deki çiftliğine doğru bir yolculuğa çıkar.
Deniz’in dedesini hiç görmemesinin nedeni, dedesiyle babasının yıllardır küs oluşudur. Hüseyin Efendi (Çetin Tekindor) okuması için gönderdiği oğlunun politik olaylara karıştığını öğrenince, onu evlatlıktan reddetmiştir. Sadık’ın her şeye rağmen baba evine geri dönüşünün nedeni, Deniz’den ayrılmak zorunda oluşudur;küçük oğlunu babasına emanet edecektir. Kelimenin tam anlamıyla Deniz bu çiftlikte hafif tatlı kaçık bir ailenin ortasında bulur kendini. Evin yanaşmaları, küs teyze (Şerif Sezer), traktör kullanan ve telsizle konuşan müthiş bir babaanne (Hümeyra), bileğinden boğazına kadar bilezikle dolaşan gelin Hanife (Binnur Kaya) ve saf bir amca (Yetkin Dikinciler).
Sadık Uğruna savaştığı bir Türkiye’ye ve terk ettiği sevgilisiyle ve kendiyle kasabada yüzleşirken; çocuk, dedesinin ve babasının arasındaki tüm buzları eritecektir.
Babam ve Oğlum 25 Mart Pazar, saat 19:45’te Fox’ta…
SENARYO VE YÖNETMEN
ÇAĞAN IRMAK
OYUNCULAR: Fikret Kuşkan, Çetin Tekindor, Hümeyra, Şerif Sezer, Özge Özberk, Binnur Kaya, Yetkin Dikiciler, Ege Tanman, Erdal Tosun.

Yapım Yılı: 2005
(süper poligon)