Man Cheng Jin Dai Huang Jin Jia (Altın çiçeğin Laneti )Gösterim

1613 27 - Altın Çiçeğin Laneti

tarihi: 23.Mart.2007
Yönetmen: Yimou Zhang
Oyuncular: Chow Yun Fat, Jay Chou, Li Gong, Li Man
Dil: Çince
Tür: Aksiyon

Fragman: İzlemek için tıklayınız

Destansı ve görkemli filmleriyle tanınan Yimou Zhang, 10. yüzyılda Çin'de, İmparator, İmparatoriçe ve üç oğlunun hikâyesini anlatıyor. Güç dengelerinin nasıl kolayca altüst olabileceği gözler önüne seriyor.


1613 25 - Altın Çiçeğin Laneti

Konusu
Tang Hanedanlığı’nın son dönemleri... Chong Yang Festivali’nin gecesinde saray altın çiçeklerle dolmuştur. İmparator tatilini ailesiyle geçirme bahanesiyle oğlu Prens Jai ile döner. Ama İmparator ile İmparatoriçe arasındaki soğukluk nedeniyle bu bahane gerçekçi görünmez.

İmparatoriçe ve üvey oğlu Veliaht Prens Wan arasında yıllardır süren bir yasak ilişki vardır. Tuzağa kısıldığını hisseden Prens Wan, İmparator’un doktorunun kızı olan gizli aşkı Chan ile saraydan kaçma hayalleri kurar. Oysa İmparator’un da gizli planları vardır ve onun entrikalarından haberdar olan tek kişi doktorudur.

Yaklaşan tehlikenin farkına varan İmparator, doktor ve ailesini saraydan uzak bir bölgeye yerleştirir. Ancak yolda gizemli kişilerin saldırısına uğrarlar. Chan ve annesi Jiang Shi zorla saraya geri götürülür. Bu dönüş bir dizi karanlık sürprizin başlangıcı olur. Festivalin ihtişamı ve cazibesi arasında çirkin sırlar bir bir su yüzüne çıkar.

Hanedan ailesi böyle bir karmaşa içindeyken, binlerce altın zırhlı savaşçı saraya saldırır. Bu ölümcül isyanın ardında kim vardır? Prens Jai’nin sadakati nerededir? Aşk ve tutkunun arasında son bir kazanan olacak mıdır?

Ay ışığının aydınlattığı bir gecede İmparatorluk Sarayı’nda kanlar akarken binlerce krizantem çiçeği ayaklar altında ezilecektir...

1613 31 - Altın Çiçeğin Laneti