poster - Combien tu m'aimes? - Beni Ne Kadar Çok Seviyorsun?

Sıradan bir adamla muhteşem bir kadının aşkı

Her gören müşterinin nefesini kesen, Pigalle'in gece kulüplerinin profesyonel güzeli. Bu kez müşteri sıradan ama aynı zamanda da farklı. Lotoda büyük ikramiyeyi kazanmış… Adı: Bernard Campan. Fiyatını sorar doğrudan: "Kaç para?" Ayda 100.000 euro ödeyeceğini söyleyerek karısı olmasını ister Monica'dan. İyi para! Kabul eder Monica…

Ama ya Charly? Gangsterler kralı Charly ve gece hayatının büyüsü öyle kolay kolay terk edilemez ki!..

Bertrand Blier'in yazıp yönettiği "Beni Ne Kadar Çok Seviyorsun?"un başrollerini Monica Bellucci (Daniela), Bernard Campan (François), Gerard Depardieu (Charly), Jean – Pierre Darroussin (André Migot) ve Farida Rahouadj (komşu kadın) paylaşıyor. Filmin görüntü yönetimini François Catonné gerçekleştirmiş. 25. Uluslararası İstanbul Film Festivali gala filmlerinden olan "Beni Ne Kadar Çok Seviyorsun?"un galası, yönetmen Blier'in katılımıyla gerçekleştirildi.

02 - Combien tu m'aimes? - Beni Ne Kadar Çok Seviyorsun? 03 - Combien tu m'aimes? - Beni Ne Kadar Çok Seviyorsun?

Bertrand Blier, sıradan bir adamla muhteşem bir kadının, hem sıradan hem de şaşırtıcı karşılaşmasını anlatan bir film fikrinin nasıl doğduğunu şöyle anlatıyor: "Önce her akşam, muhteşem bir kadının bulunduğu bir barın önünden geçen bir adamı düşündüm. Bu sıradan bir şey. Ben Pigalle'e yakın bir yerde oturuyorum. Öyle sıradan değil, tam bir afet olan kızların çalıştığı barların önünden geçtiğim çok oldu. Muhtemelen, utangaçlıktan dolayı pek de parlak olmayan bir özel hayata sahip olduğunu hayal ettiğimiz bir adam bu. Günümüzün afetlerine uyacak bir fiziğe sahip değil. Bunun acısını çekiyor. Biraz sinik bir tip. Bu hikayede aktörlerin seçimi çok önemli. Bir film nedir? Aktörlerin seçimidir. Her zaman bir öykü yazılabilir ama aktörler olmayınca, öykü ortaya çıkmaz."

Blier, Daniela karakterini Monica Belluci için yazmış. Yönetmen bu konuda da şunları söylüyor:

"Bu filmin var olma sebebi, bir gün gidip Gaspard Noe'nin çok beğendiğim 'Dönüş Yok / Irréversible' filmini seyretmem ve Monica'nın olağanüstü varlığının şok edici etkisinde kaldığım içindir. Sinema tarihinde böyle bir şeyi hiç görmedim; Marilyn Monroe bile hiç böyle oynamamıştı. Aktrislerin yeteneğini mukayese etmiyorum, ama gözüpeklik, hareketlerdeki serbestlik, vücut, giyinik kalarak ortaya çıkarılan bu taşma, bunları mukayese ediyorum. O zaman kendime dedim ki: 'Bu benim için, bu yüzden sinema yapıyorum, kadınların filmini çekmek için!'.

04 - Combien tu m'aimes? - Beni Ne Kadar Çok Seviyorsun? 05 - Combien tu m'aimes? - Beni Ne Kadar Çok Seviyorsun?

Depardieu veya Jean Carmet'yi filme çekmekten mutluluk duyuyoruz. Büyük aktörlerle çalışma şansına sahip oldum. Ama sanırım Monica Bellucci gibi bir şey başıma hiç gelmemişti. Yetenekten bahsetmiyorum. Çok iyi aktrislerle çalıştım: Carole Bouquet, eksiksiz bir güzellik, bambaşka bir şey. Ama Monica, ortamı yaratıyor. Geliyor, oturuyor, bir sigara içiyor ve ortamı yaratıyor.

Onu gören çok kişi hemen onunla yatmak istiyor; bu apaçık ortada. Kadın bir barda çalışıyor ve onunla olmak için çok para ödemek gerekiyor. Bernard Campan, bu durum için en ideal aktör, çünkü cazibesi var. Campan, aşk yapan biri, sürekli değil ama bunu yapan biri. Bu iki oyuncunun varlığı bile filmi oluşturmaya yetti."

Combien tu m'aimes?

Vizyona Giriş Tarihi
12.05.2006

Türü
Komedi


Ülke
İtalya / Fransa


Süresi ve Yapım Yılı
95 dakika - 2005


Yönetmeni
Bertrand Blier


Oyuncular
Monica Bellucci
Bernard Campan
Gérard Depardieu
Jean-Pierre Darroussin


Senaryo
Bertrand Blier


Müzik
Vincenzo Bellini, Giacomo Puccini


Görüntü Yönetmeni
François Catonné