poster - The World's Fastest Indian - Efsane Adam

Gençlik hayallerinin kaybolmasına izin vermeyen bir adam...

Tüm yaşamı boyunca, klasik Indian Scout motosikletini mükemmelleştirmek için uğraşan Burt Munro, dünyanın bir ucundan motosikletini denemek için Amerika'daki Bonneville Tuz Çölleri'ne doğru yola çıkar. Ona şans vermeyenlere, cesaretini kıranlara ve pahalı, son model özel yapım araçlara rağmen yeni hız rekorunun sahibi olur.

Burt Munro'nun 1967'deki dünya rekoru hala kırılamamıştır. Tutkusu ve hayallerinin peşinden cesaretle koşması sayesinde bugüne kadar bir efsane olarak gelmiştir.

01 - The World's Fastest Indian - Efsane Adam 02 - The World's Fastest Indian - Efsane Adam

Yeni Zelanda'da 1973 yılında yayınlanmaya başlayan Motosiklet dergisinin ilk sayısında Burt, "1967'de Bonneville Tuz Çölü'nde motorum ve ben sanki bir bomba gibiydik. Çıkıştan sonra yolun tam yarısında yalpalamaya başladı. Onu yavaşlatmak için yukarı doğru kalktım. Gözlüğüm rüzgardan kopunca rüzgarın şiddetiyle gözlerim kafamın içine doğru çekilmiş gibi oldu; hiç bir şey göremiyordum. Fakat zaten varış çizgisini çoktan geçmiştim. Onu yere bıraktım -bir kaç çizik vardı sadece, diğer her şey yolundaydı” diye demeç vermişti. O sıradaki hızı, 331,5 kilometreye yaklaşmıştı.

Roger Donaldson'ın yazıp yönettiği "Efsane Adam”da gençlik yılları hayalini asla terk etmeyen ve bunun için mücadele veren dünya hız rekoru efsanesi Burt Munro rolünde Oscar ödüllü Anthony Hopkins kamera karşısına geçmiş. Munro'nun gerçek yaşam hikayesinden yola çıkılarak çekilen filmde Hopkins'e Diane Ladd, Paul Rodriguez, Aaron Murphy, Bruce Greenwood ve Chris Lawford eşlik etmiş. Filmin müziklerini J. Peter Robinson bestelemiş.

03 - The World's Fastest Indian - Efsane Adam 04 - The World's Fastest Indian - Efsane Adam

The World's Fastest Indian

Vizyona Giriş Tarihi
12.05.2006

Ülke
Yeni Zelanda / ABD


Süresi ve Yapım Yılı
127 dakika - 2005


Yönetmeni
Roger Donaldson


Oyuncular
Anthony Hopkins
Diane Ladd
Paul Rodriguez
Aaron Murphy


Senaryo
Roger Donaldson


Müzik
J. Peter Robinson


Görüntü Yönetmeni
David Gribble