Karayip korsanlarının hasılat gemisi tam yol ilerlemeye devam ediyor.

Serinin üçüncü halkası "Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu-Pirates of the Caribbean: At the World's End", 20 günde uluslararası hasılatta 500 milyon doları aşarak rekora imza attı.

Korsanların üçüncü macerası, uluslararası hasılatta (Kuzey Amerika sinemaları hariç tüm dünya) "Örümcek Adam-3" filminden daha hızlı bir şekilde 505.6 milyon dolar hasılata ulaştı.

Yapım, uluslararası hasılatta 505.6 milyon, ABD sinemalarında (tüm Kuzey Amerika) 257.7 milyon, tüm dünyada ise toplam 763 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı. "Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu", böylece tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden 21. filmi unvanına da sahip oldu.

Film, 506 sinema salonunda gösterime girerek 1.3 milyon dolarlık açılış hasılatına imza atarken, bu ülkede film bazı sahneleri kesilerek gösterime girdi.

Asya pazarında da önemli bir paya ulaşan film, Güney Kore'de 30.9, Rusya'da 29.1, Hong Kong'da 5.1 milyon dolarlık hasılatlara imza attı.

Filmin Latin Amerika hasılatı ise toplam 51.7 milyon dolara ulaştı.

Tüm zamanların en çok izlenen filmi "Titanic" 1.2 milyar dolar ile rekoru elinde bulundururken, "Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü" 750 milyon, "Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı" 642 milyon ve "Harry Potter" serisinin üç filmi, uluslararası hasılat konusunda bu rekoru elinde bulunduruyor.