poster - The Shaggy Dog -  Bak Şu Köpeğe

Kendi evinin yeni köpeği olmak...

"Bak Şu Köpeğe"nin konusu Tibet'te başlıyor. Tibet'teki keşişler arasında 300 yaşında sakallı bir çoban köpeği yaşamaktadır. Ancak kötü amaçlara hizmet eden bir ilaç firmasının adamları köpeğin peşindedir. Yakalanıp ABD'deki gizli genetik laboratuvarına götürülen köpek, ilaç firmasının başkanı rolündeki Robert Downey Jr'ın istediği sonsuz gençlik ilacının bulunması için yapılan deneylerde kullanılmak üzere iki genç bilim adamına teslim edilir.

Avukat yardımcısı Dave Douglas, kriminal hayvan laboratuvarında yapılan çalışmaları araştırmakla görevlendirilmiştir. Tam bir işkolik olan Dave'in üstlendiği bu yeni görev, onu uzun süredir ihmal ettiği karısı Rebecca ve çocuklarından biraz daha uzaklaştıracak gibidir.

Ancak Dave'in başına hiç beklenmedik bir kaza gelir. Çok gizli bir genetik mutasyon serumunun enfeksiyonuna maruz kalınca vücudunda değişimler başlar ve köpeğe dönüşür. O artık kendi ailesinin evindeki yeni köpek olmuş; kendisi ve ailesi hakkında bildiği herşey artık değişmiştir.Köpek olmanın zor yanlarının yanısıra birtakım avantajları da vardır. Evin babasına ayrılan koltuktan inip yerdeki halıya oturan Dave, kendi ailesinin sırlarına ve hayallerine bambaşka bir perspektiften bakma fırsatını yakalamıştır.

Ailesiyle ilgili yeni keşifler yapan Dave'in tek isteği, köpek olmaktan bir an önce kurtulup yeniden aile babalığına geri dönebilmektir. Ancak bunu başarmak için genetik mutasyon serumunun ardındaki şeytan ruhlu bilim adamını durdurması şarttır...


01 - The Shaggy Dog -  Bak Şu Köpeğe 03 - The Shaggy Dog -  Bak Şu Köpeğe

Gençlik ve aile filmlerinin genç yönetmeni Brian Robbins'in yönettiği "Bak Şu Köpeğe"nin başrollerini Tim Allen, Kristin Davis, Zena Grey ve Spencer Breslin paylaşıyor. Senaryosunu Cormac Wibberley, Marianne Wibberley, Geoff Rodkey, Jack Amiel ve Michael Begler'ın birlikte yazdıkları filmin müzikleri Alan Menken imzası taşıyor.

"Bak Şu Köpeğe", 1959 yılında gösterime giren hızlı tempolu Walt Disney komedisinin yeni çevrimi. Orijinal filmin özelliği, o güne kadar sürekli animasyon filmler çeken Walt Disney Stüdyolarında insanların oynadığı ilk aile komedisi olmasıydı. Ilk filmde olduğu gibi, bu yeni versiyonda da temel komedi unsuru, tam da en uygunsuz zamanlarda insandan-köpeğe ve köpekten-insana dönüşümlerden kaynağını alıyor.

The Shaggy Dog

Vizyona Giriş Tarihi
02.06.2006

Türü
Komedi


Ülke
ABD


Süresi ve Yapım Yılı
98 dakika - 2006


Yönetmeni
Brian Robbins


Oyuncular
Tim Allen
Kristin Davis
Zena Grey
Spencer Breslin


Senaryo
Cormac Wibberley, Marianne Wibberley


Müzik
Alan Menken


Görüntü Yönetmeni
Gabriel Beristain