poster - C.R.A.Z.Y. - Çılgın

Babalar ve oğullar...

Zac, 5 oğulları olan Beaulieu ailesinin dördüncü çocuğudur. Yılbaşı gecesi doğan ve saçında beyaz bir tutam bulunan Zac'in kutsanmış bir çocuk olduğunu düşünen annesinin korumacı tavrına karşı, hayat Zac için hiç de kolay değildir. Her biri ayrı bir dert olan erkek kardeşleri Zac'in yaşamını cehenneme çevirmektedirler. Maço bir erkek sayılabilecek babası ise, Zac'in yeterince erkeksi olmadığını düşünmektedir...


03 - C.R.A.Z.Y. - Çılgın 02 - C.R.A.Z.Y. - Çılgın

Kanada'nın Oscarları sayılan Genie ödüllerinde "En İyi Film", "En İyi Yönetmen", "En İyi Orijinal Senaryo", "En İyi Erkek Oyuncu" ve "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülleri de dahil olmak üzere 10 ayrı dalda ödüle layık görülen "C.R.A.Z.Y.", aynı zamanda senenin en çok seyirci toplayan Kanada filmine verilen Golden Reel Ödülü'nü de kazandı.

Beaulieu ailesinin 5 oğlundan biri olan Zac ile babasının 20 yıla uzanan hikayesini anlatan "C.R.A.Z.Y.", hem eleştirmenlerin, hem de seyircilerin beğenisini topladı. Jean - Marc Vallee'nin yönettiği filmin başrollerinde Michel Cote, Marc - Andre Grondin, Danielle Proulx ve Emile Vallee rol alıyor. Senaryosunu François Boulay ve Jean-Marc Vallée'nin birlikte yazdığı film, özellikle müzik kullanımı ile ön plana çıkıyor. Filmin müzikleri arasında Patsy Cline'dan Jefferson Airplane'e, Pink Floyd'dan The Rolling Stones'a, David Bowie'den Charles Aznavour'a, Elvis Presley'den The Cure'a kadar efsanevi pek çok ismin şarkıları yer alıyor.

01 - C.R.A.Z.Y. - Çılgın 05 - C.R.A.Z.Y. - Çılgın

C.R.A.Z.Y.

Vizyona Giriş Tarihi
02.06.2006

Türü
Komedi


Ülke
Kanada


Süresi ve Yapım Yılı
127 dakika - 2005


Yönetmeni
Jean-Marc Vallée


Oyuncular
Michel Cote
Marc - Andre Grondin
Danielle Proulx
Emile Vallee


Senaryo
François Boulay, Jean-Marc Vallée


Müzik
David Bowie


Görüntü Yönetmeni
Pierre Mignot