poster - Peindre ou faire l'amour - Mutluluğun Resmi

'İkinci bahar'a alternatif yaklaşım

Yeni emekliye ayrılan William ve işiyle kocası arasında gidip gelen hayatının monotonluğundan resim yaparak kaçmaya çalışan Madeleine orta yaşlarını sürmektedirler. Rastlantı sonucu karşılarına çıkan bir kır evini görünce yaşam tarzlarını değiştirmeye karar vererek evi satın alırlar.

Civarda yaşayan Adam ve Eva çiftiyle tanışmaları, çiftlerin eş değiştirmeye yönelik cinsel fantezilerini harekete geçirir. Kurallarını bilmedikleri bir fantezi dünyasına adım atmış olsalar da, bu durumdan pek de şikayetçi gözükmeyen William ve Madeleine çifti, kapısı aralanmış bu fantezi dünyasında başka çiftlere de yer vererek mutluluğun resmini çizmeye çalışacaklardır.

Günümüz kadın erkek ilişkilerine ve evlilik hayatına alternatif bir yaklaşım getiren "Mutluluğun Resmi", zihinlerdeki 'ikinci bahar' kavramını yeniden tanımlarken, uzun bir döneme yayılan birlikteliklerdeki paylaşımın sınırlarını da sorguluyor.

01 - Peindre ou faire l'amour - Mutluluğun Resmi 02 - Peindre ou faire l'amour - Mutluluğun Resmi

Arnaud ve Jean - Marie Larrieu'nun birlikte yazıp yönettiği "Mutluluğun Resmi"nin başrollerinde Fransız sinemasının önemli oyuncularından Daniel Auteuil (William), Amira Casar (Eva), Sabine Azema (Madeleine) ve Sergi Lopez (Adam) kamera karşısına geçmiş. Önceki filmlerinde doğayla iç içe geçen öyküler anlatmayı tercih eden Arnaud ve Jean-Marie Larrieu kardeşler, "Mutluluğun Resmi"nde de eşsiz güzellikteki doğa manzaralarına, nostaljik şarkılara yer vermişler.

Geçtiğimiz yıl Altın Palmiye için yarıştığı Cannes Film Festivali'nin "en cüretkar" filmi kabul edilen "Mutluluğun Resmi", 25. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin de programında yer almıştı.

03 - Peindre ou faire l'amour - Mutluluğun Resmi 05 - Peindre ou faire l'amour - Mutluluğun Resmi

Peindre ou faire l'amour

Vizyona Giriş Tarihi
02.06.2006

Türü
Duygusal


Ülke
Fransa


Süresi ve Yapım Yılı
94 dakika - 2005


Yönetmeni
Arnaud Larrieu, Jean-Marie Larrieu


Oyuncular
Sabine Azéma
Daniel Auteuil
Amira Casar
Sergi López


Senaryo
Arnaud Larrieu, Jean-Marie Larrieu


Müzik
Philippe Katerine


Görüntü Yönetmeni
Christophe Beaucarne