poster - The Omen 666

Dünyanın sonunu getirecek kehanetin beklediği çocuk...

Amerikan Elçisi Robert Thorn'un eşi Kathryn, çok zor bir doğum yapmıştır ve bu doğum sırasında bebeğinin öldüğünden habersizdir. Daha önce iki kez hamile kalmış ve her seferinde bebeğini kaybetmiş olan Kathryn'in bir kez daha bu üzücü olayla karşılaşmış olması Thorn'u çok sarsar. Kathryn'in bu haberi öğrenince yıkılacağını bilen Robert Thorn, eşinin haberi olmadan, aynı gece doğan ve doğumda annesini kaybeden bir başka bebeği sahiplenmelerini sağlar.

Damien adını verdikleri oğullarını kendi kanlarından canlarından çocukları bilerek sevgiyle büyütürler. Ne var ki çocuk büyüdükçe birtakım tuhaf olaylar gerçekleşmeye başlamıştır. Damien'ın bakıcısı küçük çocuğun doğum gününde kendini asar; garip bir papaz Thorn'a çocukla ilgili korkunç mesajlar getirir; çocuğun hayvanat bahçesine yaptığı gezi tam bir panikle sonuçlanır ve kiliseye giderken Damien korkunç bir isteri krizine girer. Etrafındaysa hep şok edici korkunçlukta ölümler gerçekleşmektedir.

Bütün bunların ardından baba, oğlunun gizemini çözmeye karar verir. Ve onun şeytanla olan yakın ilişkilerine dair ipuçları keşfetmeye başlar. Damien herhangi bir çocuk değildir; kehanetin uzun yıllardır beklediği kişidir. Thorn, dünyayı bekleyen korkunç terörü durdurabilmek için gereken fedakarlığı yapmalıdır.

Kehanet açıktır... işaretler hatasız... Dünyanın sonu çok yakındır... 6 / 6 / 06 tarihinde kehanet kendini gösterecek ve en karanlık korkularımız ortaya çıkacaktır...


01 - The Omen 66603 - The Omen 666

Korku klasiği "The Omen", 30 yıl sonra yeniden perdede
İtiraflar Kitabı'ndaki kehanete bir çokları inanır. Bizim zamanımızda ortaya çıkacak büyük ve korkunç sonun gerçek olduğuna inanılır. Anlatılanlar, Şeytan'ın işareti olan 666 ile işaretlenmiş bir anti-hristiyan'ın doğumuna dek bütün bunların devam edeceğini söylüyor. İşaretli olan gücünü doğrudan Şeytan'dan alacaktır. Ve Armageddon'un başlangıcını haber veren krallığını dünya üzerinde kurabilmek için yeniden güçlenecektir.

Richard Donner'in 1976 yılına ait kült korku klâsiği "The Omen" bir kez daha beyazperdede. Zamanında bolca eleştiri alan film, yine de kısa sürede kült bir korku klasiği olmuş, filmin devam filmleri de yapılmıştı.Senaryosunu Dan McDermott'un yazdığı bu yeni çevrimin yönetmenliğini üstlenen John Moore, orijinal filme mümkün olduğunca sadık kalmaya çalışmış. "The Omen 666"nın başrollerinde Liev Schreiber (Robert Thorn), Julia Stiles (Katherine Thorn), Mia Farrow (Bayan Baylock) ve David Thewlis (Keith Jennings) rol almış. Filmin müzikleri ise Marco Beltrami ve Jerry Goldsmith imzasını taşıyor.

04 - The Omen 66605 - The Omen 666

The Omen 666

Vizyona Giriş Tarihi
06.06.2006

Türü
Korku


Ülke
ABD


Yönetmeni
John Moore


Oyuncular
Liev Schreiber
Julia Stiles
Mia Farrow
David Thewlis


Senaryo
David Seltzer


Müzik
Marco Beltrami, Jerry Goldsmith


Görüntü Yönetmeni
Jonathan Sela