Becoming Jane - (Aşkın Kitabı)


becomingjaneam5 - Aşkın Kitabı - Becoming Jane

imdb puanı :7.1/10

Yapım :2007, ABD

Tür :Biyografi / Dram / Romantik

Yönetmen :Julian Jarrold

Senaryo :Kevin Hood, Sarah Williams

Oyuncular :Anne Hathaway, James McAvoy, James Cromwell, Julie Walters, Maggie Smith, Joe Anderson, Jessica Ashworth

Yapımcı : Robert Bernstein

Görüntü Yönetmeni :Eigil Bryld

Müzik :Adrian Johnston

Süre : 2 saat, 00 dk

Gösterim Tarihi 14 Eylül 2007

Becoming Jane 1175-1817 yılları arasında yaşamış yazar Jane Austen’in hayatını konu alan dram ve aşk filmi.

1795 İngiltere'sinde, para için evlenmek oldukça yaygındır. Sınıf farklarıyla dolu bu dünyayı döndüren tek şeydir para. Evlenme çağında kızları olan Bay ve Bayan Austen, bunun pekala farkındadırlar. Fakat onların Jane'i, satılık değildir. Özgür ve alıngan bir ruha sahip yirmi yaşındaki genç kız, dünyanın ticari olmayan tarafını da görebilmektedir. Aşık olduğu adamla evlenmek istemektedir.

Aslında ailesi Jane için en iyi olanı ister – hali vakti yerinde bir eş. Ama tüm iyi niyete ve çabalara rağmen, Jane tüm teklifleri geri çevirir.

Sonra genç İrlandalı Tom Lefroy ile tanışır. Genç hukuk öğrencisi Londra'dan Hampshire'ı ziyarete gelmiştir. Akıllı, yakışıklı ve fakirdir. Eğitimsiz taşra halkını küçümseyen bir tavrı vardır. Fakat bu genç hovarda, Jane'in yeteneğinde ve özgür ruhunda, beklediğinden fazlasıyla karşılaşır. Birbirlerine aşık olurlar.

Ama gözler üzerlerindedir. Jane'in kuzeni Eliza ve kızkardeşi Cassandra, onu aşkının doğuracağı sonuçlar hakkında uyarırlar. Bay Wisley'in umutları ve Lady Gresham'ın soğuk davranışları devam eder. Tom'un geleceği için oldukça yüklü yatırımlar yapan amcası Yargıç Langlois, emeklerinin boşa gittiğini görmek istememektedir. Bay ve Bayan Austen ise umutsuzca kızlarının aklını çelmeye çalışır.

Çift bir karar vermek zorundadır. Tom, korkunç sonuçlar doğurabilecek olmasına rağmen, kaçmayı teklif eder. Jane'in ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için, hayatını utanç ve yoksulluk içinde geçirebilir. Lefroy'un İrlanda'daki ailesi ise, geleceklerini finanse etmesi konusunda ona güvenmektedirler. Kaçtıkları takdirde herşeyi kaybedeceklerdir: aile ve gelecek. Bu son adımı atacak, sağduyu ve duyarlılığa kulak verecekler mi?

austenhv7 - Aşkın Kitabı - Becoming Jane

becoming4wj6 - Aşkın Kitabı - Becoming Jane

154567153594becomingjanuj3 - Aşkın Kitabı - Becoming Jane