Genç oyuncu Özgü Namal, 13. Saraybosna Film Festivali'nde başkanlığını Jeremy Irons'ın üstlendiği jüride görev yapıyor.

Namal, "Jeremy Irons ve diğer jüri üyeleriyle Türk filmi izlemekten gurur duyuyorum" dedi.

Her şey çok güzel

Festival muhteşem geçiyor, gerçekten herşey inanılmaz, burada olduğuma inanamıyorum hala. Benim için inanılmaz bir macera oluyor. Tüm dünyadan sinemacılar var ve herkez sinemayla yatıp kalkıyor. Özellikle bu yıl Türk sinemasının onları çok şaşırttığını söylüyorlar. Gelen filmleri çok beğenmişler ve seçim yapmakta zorlanmışlar. Çok yakın bir tarihe kadar savaşan bir ülkenin kısa zamanda toparlanıp boyle bir festivale imza atması gerçekten takdir edilmesi gereken bir şey.
Oscar'lı oyuncu Jeremy Irons'la festival süresince konaklayacağımız otelin lobisinde tanıştırıldık. Daha önce Türkiye'ye geldiğini, yatla koyları gezdiğini, ülkemizi büyüleyici ve mistik bulduğunu söyledi. Jeremy Irons ve diğer jüri üyeleriyle Türk filmi izlemekten gurur duyuyorum. ayrıca dünyanın her yerinden sinemacılar, oyuncular, yönetmenler, prodüktörler, yazarlar var burada. Benim için çok önemli bir deneyim.
Özgü Namal, 25 Ağustos'a kadar sürecek olan 13. Saraybosna Film Festivali'nin açılışında, kırmızı halıda Jeremy Irons'la birlikte halkı selamladı