Damadı Öpebilirsin
I Now Pronounce You Chuck and LarryDamadi Opebilirsin - Damadı Öpebilirsin - I Now Pronounce You Chuck and Larry (7 Eylül 2007)


imdb puanı:
6.3/10
Yapım:
2007, ABD
Tür:
Komedi
Yönetmen:
Dennis Dugan
Senaryo:
Barry Fanaro, Alexander Payne
Oyuncular:
Jessica Biel, Kevin James, Steve Buscemi, Adam Sandler, Dan Aykroyd
Yapımcı:
Adam Sandler
Görüntü Yönetmeni:
Dean Semler
Müzik:
Rupert Gregson Williams
Dağıtım:
UIP Filmcilik
Süre:
2 saat, 20 dk.
Gösterim Tarihi:
7 Eylül 2007


Özet:
Chuck Levine (Adam Sandler) ile Larry Valentine (Kevin James) son derece iyi niyetli iki itfaiyecidir. Daima omuz omuza çalışırlar. Birbirleri için yapmayacakları özveri yoktur. İkisi de itfaiye örgütünün gururu ve gözbebeğidir. Dul bir erkek olan Larry’nin tek isteği ailesine kol kanat germektir. Buna karşılık arkadaşı Chuck, “bekarlık sultanlıktır” düşüncesindedir ve bağımsız hayatın tadını azami derecede çıkartmaktan, gününü gün etmekten yanadır.
Büyük bir yangında Larry, Chuck’ın hayatını kurtarır. Chuck ona karşı kendisini borçlu hissetmektedir. Öte yandan hukuki bir engele takılarak kendi hayat sigortasına öz çocuklarını mirasçı yapamayan Larry, arkadaşının minnet duygusundan yararlanmaya karar verir. Chuck’ın yapacağı tek şey, resmi evraklarda Larry’nin domestik partneri (ABD’de birlikte yaşayan gay ve lezbiyenlerin yasal haklardan yararlanmak için yaptığı sözleşme) olduğunu öne sürmektir. Bu çok kolaydır. Nasılsa gerçeği ikisi dışında hiç kimse bilmeyecektir.
Ancak ince eleyip sık dokuyan, aşırı titiz ve çok müşkülpesent bir bürokratın durumdan kuşkulanması üzerine iki arkadaşın yaptığı sözleşme kent çapında sorun haline gelir. Konu artık gizli olmaktan çıkmış, gazete manşetlerine taşınmıştır. Öyle olmadığı halde yeni bir evli çift gibi davranmak zorunda kalan Chuck ile Larry, iki yetişkin erkeğin tek çatı altında yaşamasının getirdiği binbir çeşit zorluklarla mücadele vermek zorundadır. Bürokrasiyi çift olduklarına inandırmak için çıktıkları zorunlu balayından kazasız belasız sağ çıkmayı(!) başaran iyi niyetli “sahte çiftimiz”, bir arkadaşlığı/dostluğu gerçek bir aile yapan en önemli değerin, ihtiyaç duyduğu zamanda iki tarafın her türlü yardım ve dayanışmayı birbirinin emrine sunması olduğunu keşfedeceklerdir.


I Now Pronounce You Chuck and Larry  0 - Damadı Öpebilirsin - I Now Pronounce You Chuck and Larry (7 Eylül 2007)I Now Pronounce You Chuck and Larry  3 - Damadı Öpebilirsin - I Now Pronounce You Chuck and Larry (7 Eylül 2007)I Now Pronounce You Chuck and Larry  4 - Damadı Öpebilirsin - I Now Pronounce You Chuck and Larry (7 Eylül 2007)
Damadi Opebilirsin 6 - Damadı Öpebilirsin - I Now Pronounce You Chuck and Larry (7 Eylül 2007)Damadi Opebilirsin 7 - Damadı Öpebilirsin - I Now Pronounce You Chuck and Larry (7 Eylül 2007)Damadi Opebilirsin 8 - Damadı Öpebilirsin - I Now Pronounce You Chuck and Larry (7 Eylül 2007)