sweeneylargego6 - Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street { 25 Ocak 2008 }

Tim Burton’ın katil fabrikası

Son olarak ‘Charlie ve Çikolata Fabrikası’nda biraraya gelen yönetmen Tim Burton ile Johnny Depp, yine buluşuyor. Depp, bu kez, müşterilerini boğazlarını keserek katleden bir berber.Charlie ve Çikolata Fabrikası’ filminin setinden bir enstantane


‘Karayip Korsanları’ serisinde çok farklı bir kaptan portresini başarıyla çizmeyi başaran Depp, bu sefer de, “haksız yere hapsedilmesinin intikamını Londra’nın önde gelen isimlerini öldürüp, onlardan pasta yaparak alan” ilginç bir karakteri hayata geçirecek.

Bugüne kadar birçok filmde yönetmen Tim Burton’la birlikte çalışan ve son aylarda Karayip Korsanları serisinin son filmiyle adından sıkça söz ettiren Johnny Depp, Burton’la son kez biraraya geleceği, Stephen Sondheim’ın ‘Sweeney Todd’ adlı müzikalinin beyazperde versiyonunda, müşterilerini, boğazlarını keserek öldüren Londralı ünlü berberi canlandıracak.

Yönetmen Burton’ın, filmin çekimlerine 2007 yılının ilk aylarında başlamayı planladığı kaydedildi.

Dreamworks Stüdyoları ile Warner Bros.’un birlikte yapımcılığını üstleneceği filmde, Johnny Depp şarkı da söyleyecek.

‘Sweeney Todd’ adlı 1979 tarihli Broadway müzikali, 8 Tony Ödülü kazanmıştı. Müzikal, 2004 yılında da İngiltere’de izleyiciyle buluşmuştu.DEPP-BURTON MARKASI

Depp ile Burton, ‘Makas Eller - Edward Scissorhands’, ‘Ed Wood’ ve ‘Hayalet Süvari - Sleepy Hollow’ filmlerinde birlikte çalıştılar. Depp ayrıca stop-motion animasyon tekniği ile çekilen Tim Burton’ın ‘Corpse Bride’ filminin baş karakterine sesini (ve yüzünü) vermişti.


İkilinin son filmi ‘Charlie ve Çikolata Fabrikası’, geçen yıl dünya çapında 470 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.